Akcesoria: jak wyrzucić nudę z szafy?

Izabela C. - 12/07/17

Częstym problemem przy codziennej stylizacji jest nuda i brak pomysłu na to, co możemy zmienić w sobie tu i teraz. Chcesz wiedzieć, jak podkręcić swój styl nie robiąc totalnej rewolucji w szafie? Sprawdź!

Jak tworzyć garderobę, w której nie będzie nudy?

Ludzie często popadają w schemat. Budują swoją garderobę w oparciu o zestawy, które spełniają ich potrzeby i wymagania i boją się rozbić ją na poszczególne elementy – stworzyć klocki, które mogą ze sobą zestawić i budować nowe, świeże spojrzenie na siebie i na swoją szafę.

Najlepiej budować własną szafę w oparciu o elementy,  które dowolnie ze sobą zestawione będą tworzyły coraz to nowe stylizacje. Czyli możemy zamiast tej samej torebki do tego samego żakietu założyć inną torebkę i inne buty.

Co potrafią akcesoria?

Dodatkami i akcesoriami można zmienić funkcjonalność i przeznaczenie ubrania. Na przykład garnitur założony do szpilek i aktówki może być strojem, który świetnie nadaje się do biura, ale już z butami sportowymi i małą torebką przerzuconą przez ramię i białym t-shirtem pod spodem może być świetnym casualowym ciuchem na spotkanie ze znajomymi.

Poszukiwanie dla siebie nowych rozwiązań odzieżowych wcale nie musi wiązać się z drastyczną zmianą szafy czy upodobań. Czasami wystarczy postawić na drobne elementy, które dodadzą wyrazu i charakteru codziennej stylizacji, a zachowają nasze poczucie bezpieczeństwa w tym, jak wyglądamy.  Bardzo często boimy się opinii publicznej – tego, jak będziemy odebrani na ulicy. Akcesoria to coś, co nas zmieni, ale nie wystawi na negatywny odbiór.

Na jakie akcesoria postawić?

Czym zatem mogą być te wyraziste dodatki? To mogą być patche czy inne przypinki, które umieścimy w elementach naszej odzieży lub dodatki w postaci kolorowych butów czy torebek w wyrazistym kolorze czy ciekawym kształcie. Designerzy wymyślają coraz to nowe projekty – teraz torebka niekoniecznie jest tylko torebką – może być wyrażeniem emocji. Świetnym rozwiązaniem są torebki dwustronne, które z jednej strony mogą być w stonowanym kolorze i fakturze, a z drugiej strony mogą być pełne kolorów, wzorów i faktur. Wybierasz tę stronę, z którą dziś chcesz wyjść na ulicę. Jest mnóstwo rozwiązań, które powodują, że te akcesoria nabierają charakteru, a te drobne elementy dołożone do naszej stylizacji, podbijają ją – ona tym samym staje się bardziej wyrazista. Jeśli chcesz wywiać nudę ze swojej szafy, postaw na modne, wyraziste dodatki.

Sprawdź najmodniejsze akcesoria w ANSWEAR.com>>

Zobacz więcej:

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Sandałki na szpilce – zobacz najmodniejsze modele na lato>>

Jakie buty zabrać ze sobą na wakacje?>>

Denim: zawsze modny i ponadczasowy>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

 

Akcje specjalne

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear