back to school answear

Back to School, czyli ubrania nie tylko do szkoły

Justyna M. - 16/08/18

Już za kilkanaście dni dzieciaki i młodzież tłumnie ruszą do szkoły… A my ruszamy w sentymentalną podróż do lat 80. i 90., pełną sportowego luzu, naturalności i komfortu. Gotowi na Back to School?

Z czym kojarzą Wam się czasy szkolne? Naturalnie, z nauką, kumplami z ławki, pachnącymi gumkami do mazania oraz zeszytami z kolorowymi okładkami. Teraz, za sprawą trendów powracających jak bumerang, możecie przypomnieć sobie minione lata. I, przy okazji, dobrze i modnie wyglądać.

back to school sesja

Back to school – trendy, które powróciły

Nikt nie spodziewał się, że ubrania, które nosiliśmy, kiedy byliśmy dziećmi i nastolatkami, znów staną się hitem. Tymczasem, topowe trendy, dobrze znane nam z lat 80., 90., i wczesnych 00., powróciły i są uwielbiane przez celebrytki, modelki i szafiarki. Jeśli żywicie sentyment do czasów szkolnych, a baliście się postawić na ubrania z tamtych lat, teraz możecie to zrobić. Do naszych szaf powróciły sneakersy na masywnej platformie, obszerne denimowe katany i mom jeans, dresowe komplety, slip dress i proste T-shirty z logo kultowych marek. Czapki z daszkiem i wąskie okulary w metalowych oprawkach już nie są synonimem kiczu… Teraz wszystko się z sobą łączy w modną i harmonijną całość.

back to school trendy

Ubrania i dodatki nie tylko do szkoły

Wygodne sneakersy, przetarte jeansy, T-shirt, bluza sportowej marki, plecak i czapka z daszkiem… Wbrew pozorom to nie jest strój pierwszoklasisty, tylko modna uliczna stylizacja. Niektóre elementy już dawno zatraciły swoją pierwotną funkcję. Plecaki, kiedyś wybierane tylko do szkoły, dziś są dodatkiem, którego nie może zabraknąć w szafie żadnej trendsetterki. Duże lub małe, skórzane, neonowe, sportowe lub designerskie z logo projektanta – każdy kształt jest dozwolony. Podobnie jak dres i białe T-shirty, których obecnie nikt nie kojarzy ze strojem na zajęcia wf-u. Kultowe trampki, tenisówki i sneakersy noszą duzi i mali, a czapka z daszkiem czy plecak-worek, w którym kiedyś nosiliśmy kapcie, teraz zyskują nowe, drugie i bardziej modowe życie.

back to school

Zobacz więcej ubrań, które już nie muszą kojarzyć Ci się ze szkołą >>> KLIK 

Niezwykłe miejsca, w jakich zostały zrobione zdjęcia, to sale Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie – jednej z najlepszych placówek o profilu technicznym. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Markowi Kolarskiemu za możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej we wnętrzach budynku.

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Jakie błędy popełniasz na zakupach? >>>

Opaski i Frotki – modowy powrót do lat 90 >>>

5 jeansowych ubrań, które MUSISZ mieć tego lata >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear