BUTY ORTOPEDYCZNE – MODNE I WYGODNE

Barbara R. - 14/07/15

ugly-shoes-birkenstockŹródło: WGSN

Modne, wpisujące się w bieżące trendy buty przeważnie bardzo szybko dają nam odczuć, że nie należą do najbardziej wygodnych. Często nienaturalne ułożenie naszych palców stopy prowadzi do otarć, opuchnięć, a nawet deformacji.

Alternatywą dla tego typu butów jest obuwie ortopedyczne, które daje możliwość naturalnego ułożenia stóp, za pomocą anatomicznie wyprofilowanej wkładki, świetnie dopasowującej się do ich kształtu. Tego typu obuwie to nie tylko raj dla stóp, ale także zaadaptowany na modowy grunt trend, który świetnie się przyjął. No a na pewno dobrze przyjęły go każde zmęczone syntetycznym obuwiem stopy!

Jeśli szukasz klapek, sandałów lub japonek na lato, zwróć więc uwagę na marki, które w swojej ofercie mają buty ortopedyczne z odpowiednim profilowaniem, takie jak Birkenstock czy Papillio. Obie firmy z powodzeniem działają na rynku od wielu lat, więc na pewno nie jest to chwilowa moda,.

Co więc różni but ortopedyczny od zwykłego? Przede wszystkim stopa pobudzana jest do zwiększonego ruchu chwytnego, a noga do napinania i rozluźniania mięśni łydki, co wpływa na modelowanie nóg i poprawę krążenia. Profilowana korkowa wkładka zapewnia komfort zarówno podczas długotrwałego stania jak i chodzenia. Z kolei podniesione wsparcie w środku buta promuje prawidłową postawę. Noszenie takiego obuwia wpływa więc nie tylko na nasze stopy, ale także na nasz kręgosłup i sylwetkę.

Obuwie ortopedyczne jest przeważnie wykonywane z wysokiej jakości skór. Często jest to zamsz, który świetnie sprawdza się jako wyściółka zapobiegająca odparzeniom oraz utrzymująca odpowiedni mikroklimat. Dodatkowo takie buty pomagają w leczeniu oraz profilaktyce niektórych chorób. W jaki sposób się to dzieje? Specjalistyczna konstrukcja wkładki koryguje płaskostopie u dzieci, a także zapobiega pogłębianiu się tej przypadłości u osób dorosłych. Podczas użytkowania choćby Birkenstocków mamy zapewniony wysoki poziom aktywności mięśni, co poprawia krążenie oraz wzmacnia tkankę łączną.

Jak widać, obuwie ortopedyczne to nie fanaberie fashionistek, które nagminnie paradują w tego typu butach po pokazach, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie. Jeśli jednak Cię nie przekonują lub nadal nie masz pomysłu, do jakich stylizacji je nosić, koniecznie przejrzyj nasze inspiracje. Zobacz też, jakie marki produkują równie wygodne i komfortowe obuwie w stylu Birkenstock i Papillio.

 

klapki-na-latoŹródło: WGSN

klapki-ortopedyczneŹródło: WGSN

ortopedyczne-sandałyŹródło: WGSN

Birkenstock-279

> japonki Birkenstock

> japonki Birkenstock

Birkenstock-229

> klapki Birkenstock

> klapki Birkenstock

Birkenstock-249

> klapki Birkenstock

> klapki Birkenstock

Clarks-219> klapki Clarks

Marco-Tozzi-149.90> klapki Marco Tozzi

Marco-Tozzi-139> klapki Marco Tozzi

Camel-Active-189> sandały Camel Active

Papillo-239> japonki Papillio

Papillo-269> sandały Papillio

> zobacz więcej sandałów, klapek i japonek na ANSWEAR.com

 

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear