basquiat

Dr. Martens x Basquiat

Barbara R. - 11/07/20

Tajemnicze symbole i zagadkowe epigramy… W swojej pierwszej współpracy z legendarnym artystą, Dr Martens składa hołd niezwykłej sztuce i dziedzictwu, jakie pozostało. Odkryj limitowaną kolekcję Dr. Martens x Basquiat!

Kim był Jean-Michel Basquiat?

Nazwisko Basquiat nie jest obce każdego, kto interesuje się sztuką wspólczesną i amerykańską kulturą. Jean-Michel Basquiat był jednym z najbardziej wpływowych postmodernistycznych malarzy XX wieku i prekursorem graffity. Tworzył niepokojące, obfitujące w symbole i w kontrastujące kolory prace w duchu nowego ekspresjonizmu. Połączenia prymitywnej sztuki afrykańskiej ze sztuką ulicy wzbogacone o komiksowe elementy zelektryzowały świat sztuki na początku lat 80-tych. Przepełnione symboliką obrazy, pełne zdeformowanych sylwetek, urywków zdań, rozrzuconych strzałek, plam i kresek odzwierciedlały chaotyczną, pełną skrajnych emocji osobowość artysty. Basquiat współpracował z inną ikoną popkultury – Andy Warholem, spotykał się z wschodzącą gwiazdą popu, Madonną i udzielał w kręgach nowojorskiej cyganerii. Świat nie mógł się długo nacieszyć jego kolejnymi pracami – Jean-Michel Basquiat zmarł w 1988 r. w wieku zaledwie 28 lat.

Kolekcja Dr Martens x Basquiat

Marka Dr. Martens w najnowszej kolekcji, oddaje hołd temu niezwykłemu artyście z Brooklyn’u. Kultowe modele marki – 1460 i 1461 stały się swoistym płótnem dla jego intrygujących prac pt. „Dust Heads” oraz „Test Pressing”. Buty z wyższą cholewką 1460 zostały ozdobione energetycznymi linearnymi rysunkami zaczerpniętymi z pracy „Test Pressing”. Żółte szwy kontrastują z czernią licowej skóry i bielą rysunku. Z kolei model 1461 epatuje chaotyczną, przepełnioną żywymi barwami pracą „Dust Heads”. Limitowaną kolekcję Dr Martens x Basquiat znajdziesz na answear.com.© Estate of Jean-Michel Basquiat. Licensed by Artestar, New York

4 sposoby na letni look według Olcyk >>>

Jak nosić koronkową bluzkę? Trendy na lato 2020 >>>

Najmodniejsze torebki na lato 2020 >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear