Dużo za duże – czapki over-size hitem sezonu!

Answear Blog
|
26 grudnia 2010
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Johnny Depp

Czapka skarpeta, za duża wełniana czapka, czapka worek, beret luźno zwisający – określeń na nakrycia głowy w stylu over-size jest tyle, co ich nosicieli. Bardzo trafna nazwa pochodzi od jednej z wizażanekczapa-luzaczka z opadającym tyłem ;)

Moda na “za duże” elementy garderoby pojawiła się już kilka lat temu, m.in. w kolekcjach Gucci, YvesSaintLauren, Prady, Marca Jacobsa czy Goorin Brothers. Trwa do dzisiaj.

Co jest takiego pociągającego w “czapkach luzaczkach”, że opanowały cały świat, są noszone zarówno w zimie jak i w lecie(!), na stokach, ulicach miast, a nawet w klubach? A ich fanem jest zarówno Johnny Depp, Brad Pitt, David Beckham, Zac Effron, czy Collin Farrel, jak również Rihanna, Fergie, Nicole Richie, czy Mary Kate Olsen, Ashley Simpson, Rachel Bilson?

Johnny Depp - czapki over-size w answear.com
Johnny Depp w czapkach oversize; tydzień temu w Miami (z lewej) i w połowie grudnia w Madrycie.fot. Agencja/EASTNEWS

Pełna swoboda? Niewymuszony luz? Poczucie, że taka czapka, to nie tylko “ocieplacz głowy”, ale również bardzo stylowy element, który w dodatku możemy prawie dowolnie formować (raz na lewo, raz na prawo, raz do tyłu :D)? Nie ma jednej odpowiedzi, natomiast prawdą jest, że ulice całego świata oszalały na punkcie czapek-luzaczek!

Dorota Gardias (TVN) - moda over size
Dorota Gardias w czapce over-size tuż przed wejœściem na antenę (TVN, 21.12.2010) fot. Agencja/EASTNEWS

What’s the “answear“? ;-)

W tym sezonie nasze marki również zadbały o Wasze głowy. Over-size’y proponuje m.in. Volcom, Energie i Samaya. Sprawdźcie ich propozycje;
» czapki i berety damskie
» i czapki męskie

Polecam też krótki filmik video na temat over-size’ów na LeisureArts.com;

Showcase (video) czapek-luzaczek na LeisureArts.com