Encyklopedia marek: Timberland

Izabela C. - 01/08/16

Timberland

Butów amerykańskiej marki Timberland nikomu nie trzeba przedstawiać. Charakterystyczne trapery już od ponad 30 lat są wybierane przez tych, dla których styl i najwyższa jakość mają największe znaczenie.

[one-half-first]Historia marki

Założycielem marki Timberland był Nathan Schwartz – szewc z Bostonu, który zaczął karierę od stanowiska asystenta w niewielkim zakładzie w 1918 roku, aż w 1955 roku stał się właścicielem Abington Shoe Company – firmy, która zajmowała się szyciem butów dla różnych marek. Tak było do czasu, gdy opracowała nową technologię tworzenia obuwia, która pozwalała na połączenie podeszwy z cholewką bez pomocy szycia, dzięki czemu but stawał się wodoodporny. Buty te szybko zyskały wielki rozgłos i zostały nazwane po prostu Timberland. Za sprawą popularności tego modelu, w 1978 roku Abington Shoe Company zmieniła nazwę na Timberland Shoe Company.[/one-half-first][one-half]

Niezmienna najwyższa jakość

Timberland to nie tylko charakterystyczne trapery. Kolekcje poszerzyły się o bardziej casualowe modele, a nawet ubrania. Wszystkie te rzeczy łączy jedno: przywiązanie do najwyższej jakości. Timberlandy można zobaczyć na nogach największych gwiazd filmu czy muzyki, takich, jak Beyonce, Rihanna, Jay-Z czy Kanye West. Jednak mimo to wielu wielbicieli Timberlandów wybiera je nie tylko ze względu na styl, a na ich użyteczność. Moda zmienia się nieustannie, ale buty Timberland wytrzymują próbę czasu i pozostaną modne na długo.[/one-half]

timberland

Zobacz najmodniejsze propozycje marki Timberland w ANSWEAR.com>>

Timberland

 

Poznaj bliżej inne marki w ANSWEAR.com>>

Emu Australia>>

Hunter>>

Desigual>>

 

 

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear