Encyklopedia marek: Under Armour

Anna Szwec - 15/12/17

Pasja, design oraz nieustający pościg za innowacją. Przeczytajcie, w jaki sposób marka Under Armour zrewolucjonizowała rynek odzieży sportowej.

Historia marki ma swoje początki w Waszyngtonie, gdzie do życia powołał ją 23-letni student oraz kapitan futbolowej drużyny uniwersyteckiej z Maryland, Kevin Plank. Jego własne doświadczenia na boisku oraz determinacja doprowadziły do wynalezienia rozwiązania idealnego – odzieży sportowej odprowadzającej wilgoć.

Jak to możliwe? Stworzył on materiał, który nawet po intensywnym treningu pozostaje suchy i lekki, zapewniając uczucie komfortu. Dziś, mając własne laboratoria badawcze, dba o to, żeby produkty cechowała najwyższa jakość materiału udoskonalana z sezonu na sezon.

Marka Under Armour szybko zdobywała popularność, ze względu na wysoką jakość oraz reklamę, jaką zapewniali wybitni sportowcy rozgrywający mecze w ubraniach firmy. W 1997 roku ilość zamówień była tak duża, że doprowadziła do otwarcia pierwszej fabryki w Ohio.

Marka cały czas podkreśla wyraźne przeznaczenie swoich produktów, czego przykładem może być fakt, że producent sponsoruje obecnie ponad 100 drużyn i sportowców z całego świata. Reprezentanci sportowego stylu, którzy pokochali markę to między innymi baletnica Misty Copeland, supermodelka Gisele Bundchen czy tenisista Andy Murray.  Hasło marki to „To make athlets better”, a zaawansowana technicznie odzież ma pomóc sportowcom osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Dziś Under Armour jest drugim po Nike producentem odzieży i sprzętu sportowego w USA.  W Polsce marka pojawiła się w 2009 i szybko zyskała uznanie entuzjastów sportu. W swojej ofercie  m.in. t-shirty, spodnie, leginsy, bluzy, buty a także akcesoria: rękawiczki do treningów, czapki oraz bieliznę.

Zobaczcie ofertę marki Under Armour w Answear >>

           

1.Longsleeve, 119,90zł 2. Legginsy, 189,90zł 3. Top, 99,90zł 4. Kurtka, 239,90zł 5. Spodnie, 239,90zł 6. Bluza, 189,90zł 7. Biustonosz, 129,90zł
8. Bluza, 219,90zł  9. Legginsy, 159,90zł 10. Top, 99,90zł 11. Legginsy, 189,90zł 12. T-shirt, 99,90zł 

 

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear