Festiwalowy zawrót głowy

Barbara R. - 17/04/14

Sezon festiwalowy można oficjalnie uznać za otwarty! Potwierdzają to liczne zdjęcia gwiazd z jednego z najbardziej popularnych festiwali na świecie – Coachelli.  A ponieważ moda i muzyka to nieodłączne kompanki – warto przyjrzeć się bliżej tzw. stylowi festiwalowemu.

Coachella to nie tylko świetna muzyka, ale cała festiwalowa otoczka. Na kalifornijskich plażach jest równie dużo gwiazd, co w liście wykonawców. I to właśnie one świetnie reprezentują zainspirowany tego typu wydarzeniami nowo powstały styl festiwalowy. Przygotowując się, więc do rodzimych imprez na świeżym powietrzu, warto podpatrzeć zagranicznych celebrytów, bo co jak co – styl festiwalowy mają opanowany do perfekcji!

Czym charakteryzuje się więc standardowa stylizacja festiwalowa? Przede wszystkim brakiem jakichkolwiek granic! Każdy powinien czuć się dobrze w swojej skórze (nie tylko tej przy kurtce motocyklowej).  Warto, więc zainwestować w wygodne buty, najlepiej takie, w których bez oporu poskaczemy w błotku i potańczymy z przyjaciółmi, bez względu na pogodę. Niezawodne są, więc kalosze, które świetnie wyglądają z krótkimi, jeansowymi szortami, jak również  botki, które dodadzą stylizacji pazura.

Hitem tego sezonu są zdecydowanie ogrodniczki, wcześniej traktowane marginalnie jako ubiór bardziej do leniuchowania w domu czy pracy w ogrodzie. Teraz mogą być bazą naszej stylizacji. Gwiazdy takie jak Vanessa Hudges czy Alessandra Ambrosio preferują z kolei totalne ubiorowe szaleństwo w stylu hippie i boho. Kolorowa biżuteria, długie spódnice, sukienki maxi, a do tego efektowny kapelusz i stylizacja gotowa! Zresztą czapki, kapelusze czy chusty ochronią też głowę przed słońcem.  Przynajmniej od tego bólu głowy możemy się uchronić!

Jeśli styl a ‘la brudny hipis nam nie odpowiada, warto zaczerpnąć  garść inspiracji od fanów ciężkich brzmień. Rockowe T-shirty, podarte jeansy, ciężkie glany, a do tego flanelowa koszula i czarne okulary. Niby koncertowa klasyka – ale za to stylowa i niezawodna. Dla wygody warto wziąć ze sobą plecak, bądź torbę na ramię – absolutnie nic nie może przeszkadzać nam w dobrej zabawie.

Gdy stylóweczkę mamy już ogarniętą nie powinniśmy mieć już żadnych festiwalowych problemów. No chyba, że z wyborem tego, na który najlepiej kupić bilety!

Ogarnij festiwalową stylówkę na ANSWEAR.com!

Akcje specjalne

answear.LAB

#WeAreTheAnswear