Jak dbać o skórzane ubrania? Poznajcie nasze rady

Anna Szwec - 21/01/18

Co robić, żeby nasze ulubione skórzane elementy garderoby służyły nam dużo dłużej, niż jeden sezon? Przeczytajcie i poznajcie sposoby pielęgnacji tego ponadczasowego materiału. 

Skórzane ramoneski, spódnice, botki, torebki – długo by wymieniać wszystkie skórzane rzeczy z naszej szafy. Skóra to duży wydatek, dlatego przy zakupie, zakładamy, że będzie to inwestycja na lata. Jak dbać o skórę, żeby faktycznie tak było? Przeczytajcie!

Przechowywanie

1.Skóra łatwo się odkształca – nie trzymajmy więc skórzanych ubrań zwiniętych lub przygniecionych innym elementem garderoby. Najlepiej, jeśli będą wisiały pojedynczo na drewnianych wieszakach.

2. Zadbaj o buty. W skórzanych butach, które czekają na swój sezon i tym samym nie nosisz ich przez kilka miesięcy, dobrze jest trzymać gazety lub prawidła, które pomogą utrzymać prawidłowy kształt cholewki.

3. Zapewnij odpowiednie warunki. Skóra jest wrażliwa na temperaturę, nadmierną ekspozycję na światło i wilgoć. Ważne, aby skórzane ubrania miały też czym oddychać –  warto zadbać o stały dostęp powietrza.

4. Uważaj na kurz. Kurz może wydawać się błahostką, jednak nie każdy wie, że wnika on w strukturę materiału i powoduje jego naruszenie.

Czyszczenie

1.Skóra źle znosi kontakt z alkoholem – może spowodować wyblaknięcie koloru, dlatego nie próbujcie czyścić skórzanych elementów za pomocą produktów zawierających procenty.

2.Skóry nie powinno się też czyścić samą wodą ani prać w pralce. Zawsze zwróć uwagę na to, co napisane jest na metce od producenta. Skórzane ubrania najlepiej po każdym sezonie oddać do specjalistycznego czyszczenia skór lub postawić na sprawdzone, domowe sposoby.

3.Warto zainwestować w środek do pielęgnacji odzieży skórzanej, który zaimpregnuje materiał i sprawi, że będzie on bardziej odporny na zanieczyszczenia, zabrudzenia i uszkodzenia.

4. Po każdym czyszczeniu odzież skórzaną trzeba bardzo dokładnie wysuszyć, aby nie wchłaniała wody i nie tworzyły się zacieki. Pamiętajcie tylko, żeby pod żadnym pozorem nie używać do tego kaloryferów!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o skórzane buty – koniecznie sprawdź nasz artykuł >>  Jak dbać o buty zimą – sprawdź nasze sposoby! 

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Modowe trendy na rok 2018>>

Jak wyglądać sexy nawet w dresie?>>

Najczęstsze wpadki zakupowe – jak ich unikać?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear