karl lagerfeld

Karl Lagerfeld – kreator mody i wizjoner nie żyje

Justyna M. - 19/02/19

Ta smutna wiadomość wstrząsnęła dziś światem mody. Karl Lagerfeld – jeden z najlepszych projektantów, wizjoner i ikona współczesnej mody zmarł w wieku 85 lat w Paryżu.

„Moda jest jak muzyka, tyle nut… I trzeba nimi grać. Każdy z nas musi stworzyć własną melodię.” – on stworzył jedną z piękniejszych, która nigdy nie będzie zapomniana. Karl Lagerfeld zmarł dziś rano w Paryżu, w wieku 85 lat.  Czołowy współczesny projektant, kontrowersyjny wizjoner, dyrektor kreatywny domów mody Chanel i Fendi, nie bał się współpracować z popularnymi markami, wykreował własny, niepowtarzalny wizerunek i zrewolucjonizował świat mody. Temu ostatniemu poświęcił się całkowicie. W ostatnim czasie ciężko chorował – po raz pierwszy w karierze nie pojawił się na styczniowych pokazach Chanel.

Karl LagerfeldKarl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld urodził się w 1933 r. i od najmłodszych lat interesował się modą. W latach 50. pracował dla Balmain, Jean Patou i Valentino. W 1967 r. nawiązał współpracę z Fendi, w 1983 r. został dyrektorem artystycznym Chanel – funkcję tę pełnił do śmierci. Lagerfeld zrewolucjonizował tradycyjne dotąd kroje, wykreował zupełnie nowy styl pokazów, a dom mody Chanel doprowadził do potęgi. „Gdyby Coco żyła, pewnie byłaby w szoku widząc, jak teraz wygląda jej dom mody. Ale nie miałem wyjścia. Musiałem zrobić coś, aby marka szła z duchem czasu” – stwierdził.

Kontrowersyjny i bezkompromisowy, wyprzedzał trendy, nie bał się nowoczesności, którą w swoich projektach chętnie mieszał z klasyką. Karl Lagerfeld zajmował się także fotografią, reżyserował kampanie, tworzył zapachy, wydawał książki i założył własną markę. Jego charakterystyczny wygląd: włosy spięte w kucyk, ciemne okulary, koszula z wysokim kołnierzykiem, czarny garnitur i mitenki przeszły do historii – tak samo, jak cały dorobek, który zmienił świat mody nie do poznania.

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Jak znaleźć praktyczną i modną torebkę? >>>

Limitowana kolekcja Battle of the Stylists już na answear.com! >>>

4 trendy, na punkcie których oszalejesz w 2019 roku >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear