keith haring medicine

KEITH HARING W MEDICINE! Wyjątkowa kolekcja z kultowymi pracami Keitha Haringa

Izabela C. - 20/04/20

Marka MEDICINE Everyday Therapy po raz kolejny łączy modę z kulturą i sztuką! Tym razem zaprasza Was do zapoznania się z kolekcją dedykowaną kultowemu amerykańskiemu artyście. Sprawdź, co znajdziesz w limitowanej linii Keith Haring for Medicine!

keith haring kolekcja medicine

Rysownik, malarz, performer, społecznik, aktywista… Keith Haring był nie tylko nieodłączną częścią nowojorskiej bohemy lat 80., ale wręcz stał się guru nurtów pop-art i street-art.  Do kanonu sztuki współczesnej weszły jego oryginalne kolorowe murale oraz bardzo charakterystyczna, oszczędna, ale wyjątkowo wyrazista kreska. Zainspirowany twórcami graffiti, których prace pokrywały wagony metra, Haring zaczął rysować białą kredą na czarnym papierze używanym do pokrywania przestrzeni reklamowych. Artysta docierał dzięki temu do dużej i różnorodnej publiczności, ale także, jak sam mówił, metro stało się swoistym laboratorium, gdzie przepracowywał swoje pomysły. Już w 1980 zaczął wystawiać w galeriach i muzeach na całym świecie, ale jednocześnie nadal uczestniczył w projektach publicznych, na przykład w kampaniach promujących czytelnictwo czy inicjatywach przeciwdziałających AIDS. Ważnym aspektem życia Haringa był silny wymiar społeczny jego twórczości.
Przed śmiercią artysta założył fundację swojego imienia, której zadaniem było
podtrzymywanie i rozwijanie jego dziedzictwa związanego z niesieniem pomocy
dzieciom i ofiarom AIDS.

Niezwykła kolekcja Keith Haring for Medicine

Do bogatego dorobku Keitha Haringa postanowiła sięgnąć marka Medicine. W kolekcji Medicine znajdziecie  T-shirty, koszule oraz longsleevy i bluzy, a także oryginalne skarpetki wypełnione grafikami Haringa, z jego charakterystyczną grubą linią, prostą formą i intensywnymi kolorami. Dominują alloverowe nadruki, choć nie brakuje także bardziej minimalistycznych propozycji w postaci drobnych, ale wyraźnie wyeksponowanych akcentów na kieszonkach czy rękawach. Całość uzupełniają denimowe kurtki, koszule i spodnie. Dodatkowy artystyczny akcent tej kolekcji stanowią dołączane do metek, specjalne naszywki z motywami twórczości Haringa, które można samodzielnie naszywać na ubrania.

Kolekcja z pracami Keitha Haringa dostępna jest na answear.com >>>

keith haring koszula keith haring medicine

kolekcja keith haring medicine keith haring ubrania

© Keith Haring Foundation. Licensed by Artestar, New York
Kolekcja powstała we współpracy z Artestar, globalną agencją licencyjną i kreatywną reprezentującą znanych artystów, fotografów, projektantów i twórców.

Top kolor na wiosnę: pastelowy lawendowy >>>

Jak uporządkować swoją szafę na wiosnę 2020  >>>

Ubierz się jak bohaterki najbardziej stylowych seriali  >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear