LATA 90: POWRÓT DO MINIMALIZMU

Barbara R. - 15/10/15

90skid

Jeszcze niedawno z lekkim niesmakiem patrzyliśmy na trendy, które królowały w latach 90. Kto by wtedy przypuszczał, że już wkrótce kobiety znowu będą zachwycać się tymi pozornie szaroburymi i nieciekawymi czasami. Dziś ogrodniczki, spodnie z podwyższonym stanem, golfy, crop topy i minimalistyczne T-shirty, tak charakterystyczne dla tej dekady, noszą fashionistki na całym świecie.

Modowe chomiki, które z sentymentem zachowują stare ubrania, bo „kiedyś się przydadzą” – mogą z zadowoleniem zacierać ręce. Moda na styl z lat 90.wróciła! Dzieci wychowane w okresie kultu modowej nonszalancji oraz miłośnicy tej właśnie dekady, którzy dobrze znają zarówno  ówczesne trendy jak i sprzęty typu walkman i Pegasus, powinni już wyciągać stare dżinsy, służące do tej pory za „ciuchy po domu”.

W latach 90. panował modowy miszmasz. Z jednej strony widać było kolorowe ptaki, ubierające się jak bohaterka „Słodkich zmartwień”, która nie bała się eksperymentów kolorystycznych. Z drugiej, wyróżniali się zbuntowani fani Kurta Cobaina, opiewający kulturę grunge’u. Kolejną grupą, poniekąd wyłaniającą się z grungowych klimatów byli minimalsi, których współcześnie zapewne nazwalibyśmy normcorami. I to właśnie ten trend dominuje obecnie w propozycjach marek obok stylów takich jak boho czy militaria.

Jak wygląda współczesne odzwierciedlenie tego minimalistycznego trendu? I w jakie produkty powinniśmy się zapatrzyć chcąc powielić sposoby ubierania ludzi żyjących w latach 90.?

Przygotowaliśmy dla Was niezbędnik „90’sowego minimalisty”! Tych produktów nie może zabraknąć w Twojej garderobie:

OGRODNICZKI – przede wszystkim dżinsowe i efektownie przetarte, ale też skórzane

DŻINSY – zarówno dzwony, modele z wysokim stanem jak i boyfriendy

LUŹNY T-SHIRT – jednokolorowy, ewentualnie w paski

TRAMPKI/BUTY SPORTOWE – od conversów po kultowe modele marki adidas Originals czy Nike

GOLF – tak jak T-shirt w jednym kolorze

PARKA/RAMONESKA – nie tracą na popularności po dziś dzień

SWETROWE I BLUZKOWE CROP TOPY – idealne do spodni z podwyższonym stanem oraz ogrodniczek

Zobacz nasze inspiracje:

90skid2

> zobacz produkty w klimacie lat 90.

90skied5> zobacz produkty w klimacie lat 90.

90skid3> zobacz produkty w klimacie lat 90.

90skid4> zobacz produkty w klimacie lat 90.

90skid6> zobacz produkty w klimacie lat 90.

 

Akcje specjalne

answear.LAB

#WeAreTheAnswear