Make love not walls – rewolucyjna kampania marki Diesel

Izabela C. - 23/03/17

Kampania Diesla na sezon SS17 to mocne przesłanie połączone z niezwykłym obrazem. Zobaczcie promujący ją spot!

Diesel to nie pierwsza marka, która opiera swój przekaz na idei muru, będącej bardzo wyraźnym nawiązaniem do obecnej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych.

Kampania stawia na bardzo wyraźny komunikat: przedstawia tancerzy podzielonych betonowym murem zakończonym drutem kolczastym. Kiedy mur upada, ludzie zaczynają łączyć się w pary – niezależnie od płci, koloru skóry czy religii i po prostu cieszyć się sobą.

Zobacz kolekcję marki Diesel w ANSWEAR.com>>

Reżyserem spotu jest David LaChapelle – protegowany Andy’ego Warhola, reżyser i fotograf znany ze swojej kontrowersyjnej twórczości. Współpracował z Dieslem już w 1995 roku przy jednej z pierwszych kampanii, które przedstawiały pocałunek między osobami tej samej płci.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów kampanii jest wielki, nadmuchiwany czołg w kolorach tęczy, który promuje akcję w wielu miastach na świecie: Berlinie, Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku, Szanghaju i Tokio. Zdaniem twórców kampanii, czołg ten symbolizuje nadzieję – maszyna stworzona po to, by dzielić ludzi, teraz ma ich połączyć.

Marka Diesel nie po raz pierwszy porusza istotne kwestie społeczne – często w swoich kampaniach przekracza granice, budzi kontrowersje i zmusza do myślenia. Zobaczcie zdjęcia z kampanii #makelovenotwalls:

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

6 rodzajów sneakersów, które będą rządzić w tym sezonie>>

Wiosenna stylizacja do biura – zobacz 5 rzeczy, które powinnaś mieć>>

Jak się ubierać mając szerokie biodra?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear