Jak się ubrać na rower, czyli moda dla skołowanych ;)

Answear Blog - 30/05/12

Wiosną i latem rower to bezdyskusyjnie najlepszy środek transportu, zwłaszcza w mieście. W godzinach szczytu poruszamy się nim zwykle znacznie szybciej niż samochodem czy autobusem, a przy okazji dbamy o sylwetkę i chronimy środowisko – same plusy. Zanim jednak rzucimy bilet miesięczny w kąt i przesiądziemy się na dwa kółka, warto się zastanowić jak właściwie powinien wyglądać strój miejskiej rowerzystki? Oczywiście, to nie Tour de France i nie potrzebujemy specjalistycznego obcisłego wdzianka, jednak niektóre ubrania sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż inne, zwłaszcza jeżeli chodzi o panie.

fot. Femi Pleasure

Po pierwsze, sukienki i spódnice. Wiadomo że najwygodniej pedałuje się w spodniach (doskonale sprawdzają się tzw. chinos) czy dłuższych szortach, jednak kiedy nosić lekkie kwieciste sukienki jak nie teraz? Rower wcale ich nie wyklucza, trzeba to tylko dobrze przemyśleć. Przede wszystkim, nie mogą być ani zbyt krótkie, ani zbyt długie. W pierwszym przypadku ryzykujemy świecenie bielizną w miejscach publicznych, w drugim wkręcenie się rąbka spódnicy w łańcuch roweru – to właśnie zdarzyło mi się kilka lat temu i skończyło się nie tylko na zerwanym łańcuchu i poobijanych łokciach, ale i na doszczętnie zniszczonej sukience. Najlepsza będzie długość do kolan lub tuż za kolano, a jeżeli dalej czujemy się niepewnie, możemy włożyć pod spód krótkie, obcisłe szorty – tak, dokładnie takie jakie pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych.  Warto pamiętać o w miarę luźnym kroju sukienki czy spódnicy – w sztywnych „ołówkach” ledwo da się chodzić, nie mówiąc o pedałowaniu.

Ubrania: top Reporter, szorty Miss Poem, sukienka Vila
Dodatki: torebka Vans, okulary Sarlini, trampki Converse, szorty Broadway, baleriny Buffalo, teczka Friis & Company

Jeżeli chodzi o górę stroju, sprawdzi się wszystko co lekkie i przewiewne. Istotne są natomiast buty- wcale nie muszą być sportowe, ważne tylko żeby miały solidną podeszwę, która nie ślizga się na pedałach. No i torba – najwygodniejsze są albo te na długim pasku, które możemy przewiesić na ukos, albo te na tyle małe, że mieszczą się do rowerowego koszyka.  I pamiętajmy, że w miejskim kolarstwie punkty przyznaje się nie za czas, ale za styl!

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear