Back to school – młodzieżowe propozycje z odrobiną retro

Masz ochotę na ubrania w młodzieżowym stylu? Nie musisz wracać do szkoły, aby na moment poczuć się jak nastolatek – zobacz, jakie fasony odmłodzą i podkręcą Twój look!

Czytaj dalej Back to school – młodzieżowe propozycje z odrobiną retro

Przegląd prasy: czerwcowe „Glamour”

glamour

Czerwcowe „Glamour” przygotowuje kobiety na lato. W środku znaleźć można dużo porad dotyczących opalania, wyboru odpowiedniego stroju kąpielowego czy też ubrań na plażę. My wyłuskaliśmy te, które sprawdzą się zarówno w mieście jak i nad wodą. Czytaj dalej Przegląd prasy: czerwcowe „Glamour”

Marcin Różyc: Fashion exhibitions, wybór subiektywny

John Carr DoughtlyJeżeli znudziło was już plażowanie, dość macie zakupów i muzeów w tradycyjnym stylu, idźcie na wystawy mody! Oto trzy najciekawsze ekspozycje w Europie, które nakręcą modową turystykę, gdy tylko skończą się lipcowe soldy.

Mode Biennale
Sztuki plastyczne mają swoje biennale w Wenecji, zdaniem krytyków, w tym roku wyjątkowo udane, natomiast moda ma biennale w Arnhem. Muzea i miejskie przestrzenie tej holenderskiej prowincji, co dwa lata zmieniają się w gigantyczną ekspozycję modowo-artystyczną. W tym roku w Arnhem zobaczycie min. instalację Prady zaprojektowaną przez architekta Rem Koolhaasa i rzeźbiarskie buty Nicholasa Kirkwooda inspirowane malarstwem Keitha Haringa, a także poruszającą rzeźbę-świeczkę belgijskiego domu mody A.F. Vandevorst, która przedstawia dziewczynę leżącą na szpitalnym łóżku. Praca ma przypominać o przemijaniu i śmierci, która nierozerwalnie związana jest z modą. Mode Biennale to jedna z największych i najbardziej poruszających wystaw na świecie, która pokazuje, że moda ma wiele zaskakujących i ukrytych znaczeń. Czytaj dalej Marcin Różyc: Fashion exhibitions, wybór subiektywny

Marcin Różyc: Kogo warto obserwować?

Nowojorski Parsons, londyński Central Saint Martins i Królewska Akademia Sztuki w Antwerpii to zdecydowanie trzy najlepsze szkoły mody na świecie. To ich absolwenci, mają szansę na największą karierę i są twórczym towarem eksportowym, pożądanym na świecie. Jednak z uwagi na niewielką chłonność rynku i sporą konkurencję, nie każdy z nich może liczyć na to, że zajdzie wysoko.

Postanowiłem wyławiać dla was fajnych designerów i ludzi skazanych na sukces. Zaczynam od Akademii belgijskiej. Czytaj dalej Marcin Różyc: Kogo warto obserwować?