Trend Report: Blue Jeans!

Answear Blog - 19/03/12

W trendach na nowy sezon najważniejsza jest energia! Nadchodzi moda, która ma moc! Niebieski denim to jeden z najważniejszych graczy – wygodny, praktyczny, na każdą kieszeń i idealny dla każdej sylwetki! Zobaczmy, co nowego zaproponowali projektanci i jak najlepiej nosić jeans podczas nadchodzącej wiosny!

Historycznie niebieskie jeansy przeznaczone były głównie dla robotników,  jednak ze stroju roboczego szybko awansowały do rangi ubioru wakacyjnego, weekendowego, stały się symbolem amerykańskiego stylu życia, aż upowszechniły się jako spodnie całodzienne, noszone na każdą okazję. Projektanci co sezon przygotowują nam coraz to nowe wersje denimowego looku – nawiązując do przeszłości, lub wykorzystując nowe technologie wychodzą krok naprzód. Jaki jeans będzie więc modny w przyszłym sezonie wiosna-lato?

 

Blue Jeans wiosna 2012Źródło: WGSN

Legenda wiąże współczesne jeansy z kowbojami, zdobywcami Dzikiego Zachodu oraz gorączką złota w Kalifornii. Na takie stylizacje postawili projektanci marki Dsquared², dodając im nowoczesnego charakteru w postaci hippisowskich dodatków – kamizelek, zamszowych botków, hippisowskich sznurków i sztucznych futer.

Tymczasem dalej trwa moda na luźne jeansy, najlepiej w jasnej, jednolitej postaci, jak u United Bamboo. Zasada „szeroki dół, obcisła góra” w tym sezonie nie obowiązuje, wręcz przeciwnie – obowiązkowe są luźne topy i proste koszule, które dodadzą Ci sportowego szyku!

Na koniec jeden z najbardziej spornych trendów czyli moda na jeans od stóp do głów! Podobnie jak w zeszłym sezonie, projektanci nie zrezygnowali z mody na błękitny look i bez oporów zestawiają jeansowe kurtki z rurkami czy spódnicami. Wystarczy spojrzeć na projekty Topshop Unique, Acne czy Vivienne Westwood i zanotować praktyczne wskazówki ;-)! I choć pewnie jeansów nie brakuje w Waszych szafach, wraz z nowym sezonem warto odświeżyć nieco garderobę o modne fasony!

Przejdź do DENIM STORE na ANSWEAR.com >>

1 – jeansy Replay , 2 – kurtka Fracomina, 3 – koszula Maison Scotch + szorty G-Star

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear