Wear&Share! Daj ubraniom nowe życie

Justyna M.
|
23 kwietnia 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Ogromna akcja Wear&Share nieprzerwanie trwa od września 2020 r. Zebraliśmy już kilkadziesiąt ton odzieży – regularnie prezentujemy jej wyniki akcji i zachęcamy Cię do udziału, a przede wszystkich do świadomych zakupów i odpowiedzialnych wyborów. Bo, każdy, nawet drobny nawyk dobry dla planety, ma ogromne znaczenie!

Dla środowiska można zrobić wiele: kupować świadomie, wybierać tylko etyczne, ekologiczne produkty, wreszcie, przyczyniać się do recyklingu, biorąc udział w ważnych dla planety inicjatywach. Każdy, nawet najmniejszy krok ma znaczenie! Od września 2020 r. zachęcamy Cię do… posprzątania własnej szafy.

Niesamowita akcja Answear

Nienoszone już ubrania możesz oddać i tym sposobem dać im drugie życie – w ramach akcji Wear&Share udostępniamy materiałowy worek (wielokrotnego użytku), do którego można spakować wszystkie niepotrzebne tekstylia i przekazać go kurierowi. Cała akcja jest bezpłatna.Zapewne zastanawiasz się, co stanie się potem z zebranymi rzeczami? Na pewno nic się nie zmarnuje! Tekstylia zostaną przeznaczone do recyklingu (np.  przetworzone na wysokiej jakości papier lub ściereczki do sprzątania) lub trafią na rynek dóbr drugiego obiegu, a za pozyskane środki, w ramach projektu „Czas na Las” fundacji Aeris Futuro, posadzimy drzewa, przyczyniając się do zwiększenia powierzchni zalesionych terenów.

Spektakularne efekty Wear&Share

W ciągu prawie 3  lat działania udało nam się zrobić naprawdę sporo! Zebraliśmy ponad 40 ton ubrań, dzięki czemu zyskaliśmy fundusze na posadzenie 2000 drzew – w samym tylko 2022 r. udało nam się zebrać 14 849 kilogramów ubrań, co umożliwiło zasadzenie 700 drzew.  Wear&Share ciągle trwa – do akcji można dołączyć w każdej chwili i wielokrotnie oddawać niepotrzebne tekstylia.

 W stronę odpowiedzialnej mody

Chcemy dać Ci różnorodność oraz jak największy wybór – tak, byś mogła swobodnie kreować swój styl, żyć w zgodzie ze sobą, ale i środowiskiem. Odpowiadając na potrzeby klientek, które coraz większą uwagę przywiązują do kwestii etyczności czy ekologiczności produktów, regularnie poszerzamy asortyment o marki, ubrania, buty i akcesoria przyjazne planecie. Jak je odszukać? Na naszej stronie znajdziesz specjalny filtr Planet Friendly, który umożliwia wyszukanie produktów w duchu sustainability- wytworzonych z materiałów organicznych i pochodzących z recyklingu, powstałych przy ograniczonym zużyciu wody czy bez szkodliwych dla środowiska substancji.