Wyniki konkursu z marką Komono

Izabela C. - 02/09/16

Już wiemy, kto wygrał okulary marki Komono z kolekcji Baloji!

Zadaniem uczestników konkursu była odpowiedź na pytanie: Z czym kojarzy Ci się kolorystyka zastosowana w nowej kolekcji – Baloji? Zaskoczyliście nas mnóstwem bardzo kreatywnych odpowiedzi, spośród których niełatwo było wybrać te najlepsze. Jednak wygrać mogła tylko czwórka uczestników!

Okulary marki Komono otrzymują:

Kornelia za odpowiedź:

Kolekcja Baloji dla KOMONO to jego kolejny list miłosny do Konga. List pełen uczuciowych kontrastów. Stąd dwa kolory. Żal i duma. Zieleń lasów i metaliczny połysk rozkradanych surowców. Wszechogarniająca, tropikalna dzikość. Złoto przywodzące na myśl rolę Konga w światowym przemyśle technologicznym. Zieleń wydobywanego tu malachitu. Ostentacyjne bogactwo i wyzysk natury. Szylkret z żółwich skorup. Malachitowy szylkret z ziemi. Postkolonialna estetyka z jej trudną historią segregacji. Kolory oddzielone – jak równik przecinający kraj. Jak życie muzyka podzielone między Kongo i Belgię.

Teresa, autorka odpowiedzi:

Całkiem możliwe, że malachit został użyty jako „uzdrawiający” kamień, który za zadanie ma sprawić, by przejrzeć na oczy, pozwolić dojrzeć cuda natury. Gradienty zieleni tworzące okręgi przypominają mi ulewę, podczas której na liściach tworzą się nieregularne krople odbijające światło i w ten sposób naśladujące malachit. Takie okulary są jak zew natury w najczystszej postaci – wody. Noszący je ludzie powinni czuć jedność z królestwem Flory.

Joanna za zgłoszenie:

Te kolory są jak Koh Nang Yuan w Tajlandii. Jak te dwie wyspy połączone niepozornym piaszczystym przesmykiem. Gdzie lazur miesza się z akwamaryną. Gdzie chłód oceanu miesza się z rozgrzanym od słońca piaskiem. To przygoda, to spokój. To wolność i uwięzienie w błekitach najbardziej unikatowego miejsca na ziemi. To bliskość natury. To moment, w którym wszystko zapiera dech w piersiach.

Agata za wypowiedź:

Piękna, głęboka zieleń malachitu i klasyczne złoty sznyt – fuzja tych dwóch kruszców tworzy wyjątkowo egzotyczny klimat. Kolorowe kamienie szlachetne i złoto kojarzą mi się nierozerwalnie z Afryką i bogactwem, jakie kryje jej ziemia. Myśląc o Afryce nie sposób jednak przejść obojętnie obok problemów z jakimi zmaga się Czarny Ląd. Począwszy od czasów kolonialnych potencjał Afryki jest rozgrabiony pomiędzy najeźdźców, podczas gdy miejscowa ludność cierpi z powodu głodu, chorób, niewolnictwa. Dla mnie te okulary to symbol Afryki, jej piękna, potęgi, siły, ale i walki jaką nieustannie toczy.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia w konkursie i gratulujemy zwyciężczyniom!

Zespół ANSWEAR.com

Akcje specjalne

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear