Zawartość koszyka (0) Do darmowej dostawy brakuje Spełniasz warunki darmowej dostawy
Wyślij listę życzeń Twoja lista (0)

Podaj adresy e-mail osób, do których chcesz przesłać swoją listę życzeń.

Jak działa schowek?
 • Dodanie produktu do schowka nie powoduje jego rezerwacji.
 • Zawartość schowka zapisywana jest automatycznie.
 • Produkty wyprzedane są oznaczane jako "niedostępne".
 • Dla niezalogowanych Klientów zawartość schowka przechowywana jest przez miesiąc.
 • Dla zalogowanych Klientów zawartość schowka przechowywana jest aż do jego ręcznego wyczyszczenia.
Drogi użytkowniku, korzystasz ze starej wersji przeglądarki co może powodować, iż niektóre funkcje sklepu mogą działać nieprawidłowo lub nie będą dla Ciebie dostępne. Zaktualizuj przeglądarkę, by móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności Answear.com
Zmień język

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

ZANIM ZAMÓWIĘ …

Jaki jest koszt dostawy?

Standardowe koszty wysyłki (poza okresem promocji) prezentujemy poniżej:

 • Kurier DPD
 • zamówienie poniżej 100 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 100 zł - koszt 0 zł
 • Paczkomaty InPost
  zamówienie poniżej 100 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 100 zł - koszt 0 zł
 • X-PRESS COURIERS
  zamówienie poniżej 100 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 100 zł - koszt 0 zł
 • Odbiór w placówce Poczty Polskiej lub na stacji Orlen
  0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Poczta Polska - kurier
  0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w Salonach Answear i Medicine
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w Punkcie Odbioru Kraków
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w Punkcie Pickup DPD
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Wysyłka do Uni Europejskiej
  zamówienie poniżej 500 zł - koszt 39,9 zł*
  zamówienie powyżej 500 zł - koszt 0 zł

  * wyjątkiem są Grecja, Malta i Cypr. Z uwagi na konieczność transportu lotniczego koszt wysyłki do tych krajów wynosi 79,90zł.  

Jak najszybciej znaleźć poszukiwany produkt?
1. Korzystając z wyszukiwarki sklepowej w prawym górny rogu sklepu.
2. Przeglądając główne menu (na górze sklepu) i przechodząc na interesujące kategorie.

Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?
Nie ma takiej konieczności. Zamówienie można wysłać do realizacji bez rejestrowania się i zakładania konta w sklepie. Zostanie ono standardowo zrealizowane, ale nie będą Państwo mieli możliwości korzystania z takich udogodnień jak śledzenie statusów zamówienia, śledzenie przesyłki, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z programu lojalnościowego Answear Club oraz darmowego zwrotu produktów.

Jak skorzystać z punktów Answear Club podczas składania zamówienia?
W celu wykorzystania środków zgromadzonych w Answear.Club należy podczas zakupów być zalogowanym. Opcja dokonania upustu poprzez wirtualne złotówki pojawi się mniej więcej na środku strony w jej dolnej części. Należy zaznaczyć oraz zatwierdzić opcję wykorzystania środków. Kwota zakupów automatycznie się obniży.Proszę pamiętać, że środki Answear.Club można wykorzystać tylko na produkty w cenie regularnej.

Jak szybko wysyłacie towar?

 • zamówienia złożone od poniedziałku do piątku
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16 - nadawane są standardowo tego samego dnia z dostawą do Klienta w następnym dniu roboczym.
 • zamówienia złożone w pozostałe dni
  Zamówienie złożone w soboty, dni wolne od pracy i święta wysyłane są standardowo w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.

Zamówienia płatne on-line (przedpłata: karta kredytowa, przelew) wysyłane są w takim samym terminie o ile wpłata zostanie zaksięgowana na koncie przed godziną 16:00. Wybierając taką formę płatności - polecamy składać zamówienie nieco wcześniej.

Przykład:
Jeśli zamówienie zostanie złożone we wtorek o godz.  15.00 - przesyłka powinna dotrzeć do Klienta w środę. Jeśli zostanie złożone w sobotę o 15.00 - przesyłka zostanie nadana w poniedziałek z przewidywaną dostawą na wtorek.

W wyjątkowych sytuacjach powyższe terminy mogą ulec wydłużeniu, o czym Klient będzie informowany przez obsługę sklepu najszybciej jak to możliwe. 

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?

 • Kurier  DPD
  Nasza umowa z firmą kurierską przewiduje dostawę na następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki, czyli zazwyczaj 24h od złożenia zamówienia.
   
 • Poczta Polska - kurier
  Czas realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj 48h.
   
 • X-PRESS COURIERS
  Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku do godziny 12:00 są zazwyczaj doręczane tego samego dnia w godzinach 18:00-22:00. Ta metoda dostawy funkcjonuje w pięciu aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Szczególy na stronie informacyjnej.
   
 • Odbiór w salonie Answear/Medicine
  W przypadku wyboru tej metody dostawy, czas realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj do 72 godzin. Do czasu realizacji zamówienia nie wliczają się weekendy i dni wolne od pracy.
  (sprawdź listę Salonów>>) 
   
 • Odbiór w placówce Poczty Polskiej lub na stacji Orlen
  Czas realizacji zamównienia wynosi zazwyczaj 48 godzin. Godziny odbioru zależą od godzin pracy wybranego punktu.
   
 • Odbiór w punkcie w Krakowie
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16:00 standardowo czekają na Klienta w punkcie odbioru od godz. 18:00. Zamówienia złożone po godz. 16:00 są gotowe do odbioru w następny dzień roboczy. O możliwości odbioru paczki klienci informowani są poprzez wiadomość SMS.
   
 • Odbiór w punkcie Pickup DPD
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16:00 standardowo czekają na Klienta w punkcie odbioru następnego dnia roboczego. O możliwości odbioru paczki, klienci informowani są poprzez wiadomość SMS.
   
 • Wysyłka do Unii Europejskiej
  W przypadku wyboru dostawy do jednego z krajów Unii czas dostawy jest zróżnicowany w zależności od wybranego kraju. Sprawdź szczegóły>>
   

Czy mogę otrzymać fakturę razem z przesyłką?
Oczywiście, ale pod warunkiem zaznaczenia takiej opcji w trakcie składania zamówienia oraz wypełnienia wszystkich pól danymi wymaganymi do wystawienia faktury VAT. Dokument zostanie dołączony do przesyłki. 

Czy po złożeniu zamówienia bez rejestracji otrzymam potwierdzenie drogą mailową?
Jakakolwiek transakcja z naszym sklepie skutkuje otrzymaniem potwierdzenia na wskazany przez Państwa adres mailowy. Dlatego nie ma znaczenia czy Klient założył konto czy dokonał „szybkiego” zakupu bez rejestracji – zawsze otrzyma podsumowanie wraz ze szczegółami na podany adres e-mail.

W TRAKCIE ZAKUPÓW

Czy mogę odebrać zamówiony produkt osobiście?
Towar można odebrać w salonach marki Medicine i Answear. (sprawdź listę Salonów>>) 

Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić?
Jednym z najczęstszych powodów takiej sytuacji jest błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu. Jeśli zapomniano hasła – prosimy kliknąć w link „Przypomnij hasło” dostępny na stronie logowania. Nowe, losowo wygenerowane hasło zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji. Jeśli mimo poprawnego hasła, nie udało się zalogować - prosimy o kontakt, na pewno pomożemy ;)

Czy może zdarzyć się, że moje konto zostanie zablokowane?
Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku złamania Regulaminu. Jeśli doszło do takiej sytuacji, skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiążemy tą sytuację. 

Czy mogę zapłacić za zamówienie tradycyjnym przelewem?
Tak, ale za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych DotPay.pl. Wystarczy złożyć zamówienie, wybierając w rodzaju płatności „Płatność on-line (przedpłata)”. Wygenerowany druczek należy wydrukować lub przepisać dane do przelewu na czysty formularz przelewu.

Jak najlepiej dobrać odpowiedni rozmiar?
Przy każdym produkcie zamieściliśmy tabelę rozmiarową. Wystarczy kliknąć w link „Tabela rozmiarowa” umieszczony na karcie produktu i przy wyborze np. bluzki kierować się zamieszczonymi tam parametrami. To ważne, aby ściśle opierać się o tabelę powiązaną z danym produktem, gdyż mogą one być różne w zależności od  marki czy przeznaczenia (rozmiarówka damska lub męska).
Ustalenie odpowiedniego rozmiaru wymaga zmierzenia swoich wymiarów i porównania wymiarów z wymiarami w tabeli. Jeśli chcesz poznać dokładne wymiary produktu skorzystaj z opcji " zapytaj o produkt". Dokonamy pomiaru i wyślemy odpowiedź na wskazany adres email. 

W OCZEKIWANIU NA PRZESYŁKĘ

Czy moje zamówienie zostało już wysłane?
Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są na stronie "Moje konto" (tylko dla zarejestrowanych Klientów). Dodatkowo, na konto e-mail podane przy realizacji zamówienia wysyłane są wiadomości z aktualną informacją o statusie zamówienia ("Przekazanie zamówienia do magazunu", "Potwierdzenie wysyłki realizacji zamówienia" itp.).

Kurier przyjechał z przesyłką, ale nie było mnie w domu. Co mam zrobić?
Kurier powinien jeszcze dwa razy ponowić dostawę pod wskazany adres. Taka opcja jest gwarantowana w usłudze, jaką wysyłamy nasze przesyłki. Nie wiąże się to oczywiście z żadnymi dodatkowymi opłatami dla odbiorcy.

Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?
Aktualnie umożliwiamy dostawę zamówień jedynie w dni robocze.

Co jeśli przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?
W takiej sytuacji, przede wszystkim nie należy odbierać przesyłki od kuriera. Jeśli dostarczona przesyłka budzi wątpliwości, a opakowanie jest np. uszkodzone, prosimy o odmowę jej przyjęcia i poinformowanie nas o zaistniałej sytuacji. Postaramy się jak najszybciej przesłać nowy produkt lub zwrócić wpłaconą należność.
Dokładniejsze obejrzenie paczki jest możliwe jedynie po uiszczeniu opłaty za przesyłkę oraz po podpisaniu dokumentów przewozowych. W rzeczywistości kurier nie ma obowiązku uczestniczenia w tym procesie, ale można poprosić go, aby zaczekał do momentu sprawdzenia przesyłki. W sytuacji, gdy kurier nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy pamiętać (ewentualnie przypomnieć spedytorowi), że w razie uszkodzenia kurier będzie musiał przyjechać jeszcze raz w celu sporządzenia protokołu szkody.  
W momencie wykrycia szkody i sporządzenia protokołu, przesyłka pozostaje u adresata. Gwarantujemy, że pomożemy w procesie odesłania towaru do naszego sklepu i w dalszym załatwieniu sprawy.

Czy można „odłożyć” wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?
Oczywiście, że jest to możliwe, ale jedynie do momentu, gdy towar nie został już skompletowany w magazynie i przekazany kurierowi. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, proszę  skontaktować się naszym Biurem Obsługi Klienta, ew. wpisać zastrzeżenie o późniejszej wysyłce w "Uwagach do zamówienia". Wysyłkę zamówienia możemy odroczyć maksymalnie o 7dni.

Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą?
Kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostawą, dlatego też nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować.  Tak naprawdę to indywidualna kwestia każdego spedytora, ale z doświadczenia możemy powiedzieć, że kurier zazwyczaj dzwoni do adresata przed dostawą (zazwyczaj z samego rana).

MAM ZAMÓWIONY PRODUKT I CO DALEJ?

W jakich godzinach mogę kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta?
Nasi Konsultanci Biura Obsługi Klienta są do dyspozycji w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

Jakie dokumenty powinny znajdować się w przesyłce?
Do przesyłki zawsze dołączamy paragon lub fakturę VAT (jeśli klient zaznaczył chęć otrzymania takiego dokumentu podczas składania zamówienia) oraz dokument zwrotu towaru.

Czy mogę zwrócić bieliznę?
Bieliznę, tak samo jak każdy produkt oferowany w naszym sklepie, można zwrócić w terminie 30 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. 

Co mam zrobić jeśli kurier dostarczył uszkodzoną przesyłkę, ale nie został sporządzony protokół szkody?
W takich sytuacjach reklamacja produktu uszkodzonego podczas transportu jest utrudniona, ale możliwa do zrealizowania. Jeśli  przesyłka zostanie odebrana bez wcześniejszych oględzin, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską DPD Polska Sp. z o.o. pod numerem  +48 22 577 55 55 i zgłosić chęć sporządzenia protokołu szkody. Gdy przyjedzie kurier, należy z nim sporządzić protokół, zaznaczając skrupulatnie wszystkie szczegóły. Proszę zwrócić uwagę na to, czy dokument jest wypełniany zgodnie ze stanem faktycznym. 

Proszę pamiętać o tym, aby towar podczas spisywania dokumentu był zapakowany w te same materiały, w których odebrany został od kuriera za pierwszym razem. Jest to bardzo ważne dla pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.

Wypełniony i podpisany protokół należy odesłać do naszego sklepu razem z reklamowanym produktem. Dla bezpieczeństwa, przed nadaniem paczki warto dokonać kserokopii ww. dokumentu.


Zapisz się do newslettera i odbierz rabat 50 zł
Powiedz nam kim jesteś, dostosujemy do Ciebie przesyłane oferty
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter – wysłaliśmy do Ciebie wiadomość na podany adres mailowy.
Co zyskujesz?
 • 50 zł na pierwsze zakupy
 • dostęp do unikalnych ofert
 • możliwość wcześniejszego skorzystania z promocji
 • informacje o nowościach w sklepie
* Rabat jest jednorazowy, obejmuje cały asortyment ANSWEAR.com i jest ważny przy zakupach za min. 250 zł
Zamknij
Zapisz się do newslettera i odbierz rabat 50 zł
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter – wysłaliśmy do Ciebie wiadomość na podany adres mailowy.
Zamkinj
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Zamknij