Przeczytasz w 3 min 05 sie 2019

3 kroki, dzięki którym pokochasz slow fashion

tekst: Justyna M.
slow fashion
Przeczytasz w 3 min

Slow fashion jest na topie! Na czym polega odpowiedzialna moda, czy jest dla Ciebie i jak możesz ją wdrożyć? Sprawdź!

Idea slow fashion pojawiła się kilka lat temu i na dobre zagościła w świecie mody. Inaczej zwana też modą odpowiedzialną czy zrównoważoną, dąży do minimalizmu, bycia świadomym konsumentem, zahacza też o ekologię i kwestie społeczne. Slow fashion to styl życia – przemyślany, świadomy i bardzo satysfakcjonujący. Nie ma tu miejsca na spontaniczne, nieprzemyślane zakupy, bałagan w szafie, kiepską jakość i nieekologiczne tkaniny. Jest za to pewność, że codziennie będziesz w stanie szybko skompletować idealną stylizację, a w Twojej szafie zapanuje porządek.  Chcesz spróbować? Zobacz, jak w kilku krokach stworzyć odpowiedzialną garderobę i żyć w zgodzie ze sobą i swoim światopoglądem.

slow fashion

Znajdź swój styl

Żeby wiedzieć, co chcesz mieć w szafie, musisz wiedzieć, jaki jest Twój styl: w czym najlepiej się czujesz, w jakie kolory i fasony celujesz, jakich ubrań najczęściej potrzebujesz. Nie podążaj za sztucznymi kanonami, nie kieruj się listami typu: „100 ubrań, które każda kobieta musi mieć”. Biała  koszula jest prosta i elegancka, ale jeśli źle się czujesz w tym kolorze, wcale nie musisz jej nosić. Zastanów się, jaki styl do Ciebie trafia i zrób analizę kolorystyczną. A wszytsko po to, aby uniknąć zakupowych wpadek i stworzyć spójną, jednolitą i wyselekcjonowaną garderobę.

Uporządkuj szafę

Masz już wstępny plan, teoretycznie wiesz, co chcesz nosić, teraz pora na działanie. Zabierz się za porządkowanie szafy! Przejrzyj wszystkie ubrania i pozostaw tylko te, które nosisz. Bez sentymentów pozbądź się rzeczy za małych, za dużych, niekomfortowych i takich, których nie założyłaś od ponad roku (bo raczej już ich nie założysz). Niekoniecznie musisz je wyrzucać – możesz oddać je koleżankom, zrobić wyprzedaż na internetowych portalach albo oddać do punktu, który przyjmuje odzież i przeznacza ją do recyklingu (tak np. działa nasz Ekokiosk). Pamiętaj tylko, aby przy porządkach być naprawdę stanowczą – w końcu, zaczynasz nowy rozdział w swoim modowym życiu.

Kupuj rozsądnie

Po porządkach czas na zakupy, o ile są koniecznie. Nie rzucaj się na okazje, jeśli nie masz powodu, a przed każdymi większymi zakupami zrób listę. Zadbaj o to, aby każda nowa rzecz była spójna z zawartością Twojej szafy. Nie szalej, nie kupuj pod wpływem chwili, stawiaj na minimalizm oraz na jakość. Od razu odrzuć syntetyczne materiały, natomiast nie bój inwestować się w lepszej jakości ubrania, z doskonałych tkanin, które nie dość, że będą lepiej prezentować się na Tobie, to posłużą Ci na dłużej.

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Blogerki inspirują – letnie stylizacje z produktami marki Answear >>>

Jakie tkaniny nosić latem? >>>

Jak stać się eko w 5 krokach? >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

Przeczytaj inne artykuły