Polityka prywatności

 

INFORMACJE OGÓLNE

Przywiązujemy dużą wagę do ochrony Twoich danych osobowych i postępowania z nimi zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. („RODO”). Naszym celem jest umożliwienie Ci pełnej informacji i kontroli w zakresie przetwarzania przez nas Twoich danych oraz udostępnienie narzędzi pozwalających Ci skorzystać z uprawnień wynikających z przepisów prawa.
Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące tego w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, jak dbamy o ich bezpieczeństwo i komu je udostępniamy. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące tego, jak korzystamy z Twoich danych osobowych, napisz do nas na podany adres e-mail: iod@answear.com.

 

W JAKI SPOSÓB POZYSKUJEMY TWOJE DANE?

Korzystamy z Twoich danych osobowych, ponieważ zdecydowałeś się dokonać zakupów w naszym sklepie internetowym www.answear.com („Sklep”) lub wyraziłeś zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną na podany adres e-mail o ofercie Sklepu lub w inny sposób przekazałeś nam swoje dane z wykorzystaniem strony internetowej Sklepu. Sklep prowadzi działalność w oparciu o Regulamin, z którym możesz się zapoznać tutaj.
 

KTO JEST ADMINISTRATOREM TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Administratorem dany osobowych jest spółka Answear.com Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie, Aleja Pokoju 18, 31-564 Kraków, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS:0000816066 – dalej będziemy nazywać tę spółkę „Administratorem” lub „Answear.com”.
 

JAK MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z INSPEKTOREM DANYCH OSOBOWYCH?

Kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych:
iod@answear.com lub
Inspektor Ochrony Danych
Answear.com Spółka Akcyjna
Aleja Pokoju 18, 31-564 Kraków
 

JAK PRZETWARZAMY TWOJE DANE OSOBOWE?

Jeżeli skorzystasz z naszego Sklepu, będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w następujących celach:

  a) W celu wykonywania zawartych z Tobą umów sprzedaży towarów ze Sklepu - podstawą przetwarzania Twoich danych będzie w tym wypadku umowa zawarta z Administratorem poprzez akceptację regulaminu Sklepu. W tym zakresie będziemy wymagać od Ciebie największej liczby danych, jednak wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji umowy sprzedaży i dostarczenia Ci zakupionych towarów; podanie Twoich danych osobowych w tym celu nie jest obowiązkowe, ale konieczne do wykonania umowy,

  b) W celu prowadzenia Twojego konta na strona Sklepu - podstawą przetwarzania Twoich danych będzie w tym wypadku umowa zawarta z Administratorem poprzez założenie konta i akceptację regulaminu Sklepu. Założenie konta w Sklepie umożliwi Ci również dostęp do przekazanych przez Ciebie danych, w tym historii Twoich zakupów, i wykonywanie niektórych praw związanymi z przetwarzaniem danych; podanie Twoich danych osobowych w tym celu nie jest obowiązkowe, ale konieczne do wykonania umowy,

  c) W celu przeprowadzania procesów reklamacyjnych - w tym wypadku podstawą przetwarzania jest obowiązek Administratora wynikający z przepisu prawa dotyczących rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Podanie danych w formularzu reklamacyjnym jest obowiązkowe dla prawidłowego rozpatrzenia Twojej reklamacji,

  d) Jeżeli wyrazisz na to odrębną zgodę, będziemy wysyłać na podany przez Ciebie adres e-mail informację handlową dotyczącą towarów oferowanych do sprzedaży w Sklepie, w tym ofert promocyjnych – w tym wypadku podstawą przetwarzania jest Twoja zgoda, która nie jest obowiązkowa i możesz ją cofnąć w każdej chwili kontaktując się na podane wyżej dane lub klikając w link, który przesyłamy w każdej wiadomości e-mail zawierającej informacje handlową Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na prawidłowość przetwarzania danych w okresie sprzed jej cofnięcia.

  e) Jeżeli wyrazisz na to odrębną zgodę, będziemy wysyłać na podany przez Ciebie nr telefonu komórkowego informację handlową dotyczącą towarów oferowanych do sprzedaży w Sklepie, w tym ofert promocyjnych – w tym wypadku podstawą przetwarzania jest Twoja zgoda, która nie jest obowiązkowa i możesz ją cofnąć w każdej chwili kontaktując się z nami np. na podane wyżej dane. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na prawidłowość przetwarzania danych w okresie sprzed jej cofnięcia.

  f) W celu kierowania do Ciebie na stronie Sklepu zindywidualizowanych komunikatów marketingowych np. w formie sugestii zakupu towarów z wykorzystaniem profilowania. Komunikaty będą przygotowane w oparciu o analizę ​Twojej aktywności na stronie Sklepu lub dokonanych przez Ciebie zakupów – podstawą przetwarzania Twoich danych w tym przypadku będzie udzielona przez Ciebie zgoda na określone ustawienia plików cookies, o którą poprosimy - zgoda jest dobrowolna i może być odwołana w każdym czasie, przy czym przetwarzanie danych przed jej odwołaniem będzie zgodne z prawem,

  g) W celach marketingowych - na podany przez Ciebie adres do doręczeń możemy od czasu do czasu wysyłać informacje o ofercie sklepu Answear.com lub ofercie naszych partnerów handlowych. Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym zakresie będzie prawnie uzasadniony interes nasz lub naszych partnerów polegający na marketingu wskazanych w ofercie towarów. Możesz w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu Twoich danych w tym celu, a my przestaniemy to robić. Sprzeciw możesz wyrazić kontaktując się z nami lub korzystając z formularza zmieszczonego tutaj.

  h) W celach statystycznych dla wewnętrznych potrzeb Administratora – w tym wypadku podstawą przetwarzania będzie prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na zbieraniu informacji umożliwiających rozwijanie działalności i dostosowywanie usług do potrzeb użytkowników Sklepu.

  i) W celu potwierdzenia wykonania naszych obowiązków oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko nam, zapobiegania lub wykrywania oszustw – podstawą przetwarzania Twoich danych w tym przypadku będzie prawnie uzasadniony interes Administratora jakim jest ochrona praw, potwierdzenie wykonania obowiązków i uzyskanie z tego tytułu należnego wynagrodzenia od klientów Administratora.

Stawiamy na przejrzystość przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytanie dotyczące procesu lub zasad ich przetwarzania, skontaktuj się z nami.
Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem dbając o to, aby pozostały aktualne i prawidłowe. Dlatego co pewien czas przypomnimy Ci o konieczności aktualizacji danych wysyłając wiadomość na podany przez Ciebie adres e-mail.
Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w celu zautomatyzowanego podejmowania decyzji bez Twojej zgody.


CZY PODANIE DANYCH OSOBOWYCH JEST OBOWIĄZKOWE?

Do Ciebie należy decyzja czy i jakie dane nam udostępniasz, pamiętaj jednak, że dokonując zakupów w Sklepie podanie określonych danych będzie obowiązkowe do wykonania umowy sprzedaży, gdyż bez nich nie będziemy w stanie zrealizować Twojego zamówienia.
Nie podanie wymaganych przez nas danych skutkuje brakiem złożenia zamówienia. Nie jest obowiązkowe wyrażenie przez Ciebie zgody na otrzymywanie informacji handlowej na podany adres e-mail lub podany nr telefonu dla realizacji zawartej umowy sprzedaży Towarów. Jeżeli wyrazisz taką zgodę, będziesz mógł ją cofnąć w każdym czasie.


KOMU BĘDZIEMY UDOSTĘPNIAĆ TWOJE DANE OSOBOWE?

Będziemy przekazywać Twoje dane podmiotom, które współpracują z nami przy wykonaniu umowy sprzedaży zakupionych przez Ciebie towarów:

  a) W zależności od wyboru przez Ciebie sposobu dostarczenia towarów, udostępnimy Twoje dane niezbędne do realizacji dostawy towarów jednemu z następujących podmiotów:

 • DPD Poland Sp. z o.o.,
 • Poczta Polska SA,
 • Brandbq Sp. z o.o. - jeżeli jako sposób dostawy wybierzesz odbiór towarów w wybranym sklepie sieci „Medicine. Everyday Therapy”,
 • Innym podmiotom, które będą w przyszłości świadczyć usługi dostawy zakupionych przez Ciebie towarów w Sklepie.

  b) W zależności od wyboru przez Ciebie sposobu płatności za zakupione towary, udostępnimy Twoje dane niezbędne do odbioru lub dokonania płatności za zakupione towary, następującym podmiotom:

 • Jednej ze wskazanych wyżej firm kurierskich, jeżeli jako sposób płatności za wybrane towary wybrałeś „za pobraniem”,
 • Dotpay sp. z o.o. – jeżeli jako sposób zapłaty wybrałeś system płatniczy Dotpay.pl
 • PayU S.A. – jeżeli jako sposób zapłaty wybrałeś system płatniczy PayU S.A.
 • Innym operatorom płatniczym, z którymi nawiążemy współpracę w celu otrzymania ceny za zakupione przez Ciebie towary.

  c) Jeżeli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na podany przez Ciebie adres e-mail lub nr telefonu, będziemy udostępniać Twoje dane podmiotom świadczącym na nasze zlecenie usługę wysyłki informacji handlowej, takim jak:

 • LINK Mobility Poland sp. z o. o.,
 • ExpertSender Sp. z o.o.

  d) Ponadto Twoje dane będą przekazywane podmiotom, które na nasze zlecenie przetwarzają dane osobowe naszych klientów, w zakresie koniecznym do hostingu stron internetowych Sklepu: Atende SA,  3S Data Center S.A.

  e) Możemy także udostępniać Twoje dane osobowe innym podmiotom z powyższych kategorii, z którymi nawiążemy współpracę.


JAK DŁUGO BĘDZIEMY PRZETWARZAĆ TWOJE DANE OSOBOWE?

Przekazane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać Twoje dane w okresie:

  a) Niezbędnym do realizacji umowy sprzedaży, a także Twoich roszczeń reklamacyjnych, jak również potwierdzenia wykonania naszych obowiązków oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko nam – jednak nie dłużej niż 10 lat od dnia przekazania nam przez Ciebie Twoich danych,

  b) W razie, gdy zgłosisz żądanie usunięcia konta w sklepie możemy przetwarzać Twoje dane w okresie niezbędnym do potwierdzenia wykonania naszych obowiązków oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko nam – jednak nie dłużej niż 10 lat od dnia przekazania nam przez Ciebie Twoich danych.


JAK ZABEZPIECZAMY TWOJE DANE?

Stosujemy szereg zabezpieczeń informatycznych i organizacyjnych mających na celu zminimalizowanie ryzyka wycieku danych, ich zniszczenia, dezintegracji, takich jak: system firewall, systemy zabezpieczeń antywirusowe i antyspamowe, wewnętrzne procedury dostępu, przetwarzania danych i odtwarzania awaryjnego, a także system kopii zapasowych działający na wielu poziomach. Nasz Sklep zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu Web application firewall (WAF) oraz systemu zabezpieczeń przed atakami typu DDoS, stosujemy wysoki poziom szyfrowania połączenia HTTPS/SSL zgodnie z przyjętymi najlepszymi praktykami, współpracujemy ze starannie dobranym dostawcą usług hostingowych, który posiada certyfikaty z zakresu zarządzania jakością ISO 9001 oraz wymaganiami AQAP-2110, a także certyfikat zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy ISO/IEC 27001. Pamiętaj jednak, że korzystanie z sieci Internet niesie zawsze ze sobą ryzyko wystąpienia określonych incydentów bezpieczeństwa, ale zapewniamy Cię, że dzięki wdrożonym procedurom regularnych przeglądów systemów informatycznymi i ich aktualizacji oraz aktywnemu monitoringu krytycznych punktów systemu chcemy to ryzyko w jak największym stopniu ograniczyć.


JAKIE PRZYSŁUGUJĄ CI PRAWA W ZWIĄZKU Z PRZETWARZANIEM PRZEZ NAS TWOICH DANYCH?

Zgodnie z RODO przysługuje Ci szereg praw w związku z przekazaniem nam Twoich danych osobowych, takich jak:

  a) Prawo do informacji, w jaki sposób są przetwarzane Twoje dane osobowe – w razie pytań dotyczących tego czy i jak przetwarzamy Twoje dane skontaktuj się z nami za pomocą udostępnionego na tej stronie formularza kontaktowego lub przesyłając informację do pod adres iod@answear.com, chętnie na nie odpowiemy,

  b) Prawo do dostępu i aktualizacji danych – zawsze masz dostęp do Twoich danych osobowych na Twoim koncie w Sklepie. Możesz tam edytować dostarczone nam dane oraz je aktualizować. Jeżeli nie założyłeś konta w Sklepie skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na niniejszej stronie lub napisz do naszego Inspektora Ochrony Danych z żądaniem dostępu do Twoich danych – przekażemy Ci informacje jakie Twoje dane przetwarzamy i zaktualizujemy je na Twoje żądanie,

  c) Na zasadach określonych w RODO, przysługują Ci również prawa do:

 • Usunięcia danych – jeżeli chcesz, abyśmy przestali przetwarzać Twoje dane, możesz usunąć swoje konto w Sklepie lub zgłosić nam takie żądanie. Pamiętaj jednak, że nie jest to bezwzględne prawo i możemy odmówić usunięcia tych Twoich danych, co do których mamy podstawę do ich przetwarzania (np. realizacja obowiązku prawnego lub dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko nam),
 • Żądania ograniczenia przetwarzania Twoich danych,
 • Zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania Twoich danych, jeżeli podstawą przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora lub wykonywanie zadań w interesie publicznym,
 • Cofnięcia zgody, jeżeli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody,
 • Przeniesienia danych, jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie umowy lub Twojej zgody.

Możesz wykonać wszystkie powyższe prawa kontaktując się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (adres e-mail: iod@answear.com) lub korzystając z formularza kontaktowego udostępnionego TUTAJ.


W JAKIM CZASIE UZYSKASZ OD NAS ODPOWIEDŹ?

Postaramy się jak najszybciej zrealizować zgłoszone przez Ciebie żądania oraz udzielać odpowiedzi na otrzymane pytania dotyczące Twoich danych. W każdym wypadku powinieneś od nas otrzymać wiadomość nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania Twojego żądania. W tym terminie udzielimy Ci odpowiedzi lub poinformujemy o wydłużeniu terminu i wyjaśnimy przyczyny. Jeżeli będziemy mieli wątpliwości co do tego czy to Ty zgłaszasz określone żądanie, możemy zadać kilka dodatkowych pytań, w celu weryfikacji tożsamości.


INFORMACJA O ORGANIE WŁAŚCIWYM DO WNIESIENIA SKARGI

Jeżeli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane osobowe niezgodnie z prawem, możesz też wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych lub chcesz skorzystać z uprawnień wynikających z RODO, skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz bezpośrednio do naszego Inspektora Ochrony Danych: iod@answear.com.

 

 

INFORMACJE O KORZYSTANIU Z PLIKÓW „COOKIES”


DEFINICJE

1. Administrator - oznacza Answear.com Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (31-564), Aleja Pokoju 18, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000816066, NIP: 6793080390, Regon: 122515020, który świadczony usługi drogą elektroniczną oraz przechowuje i uzyskuje dostęp do informacji w urządzeniach Użytkownika,

2. Serwis – oznacza stronę internetową lub aplikację, pod którą Administrator prowadzi serwis internetowy, działający w domenie: http://answear.com/.

3. Cookies - oznacza dane informatyczne, w szczególności niewielkie pliki tekstowe, zapisywane i przechowywane na urządzeniach za pośrednictwem których Użytkownik korzysta ze stron internetowych Serwisu,

4. Cookies Administratora - oznacza Cookies zamieszczane przez Administratora, związane ze świadczeniem usług droga elektroniczną przez Administratora za pośrednictwem Serwisu.

5. Cookies Zewnętrzne - oznacza Cookies zamieszczane przez partnerów Administratora, za pośrednictwem strony internetowej Serwisu,

6. Urządzenie – oznacza elektroniczne urządzenie za pośrednictwem, którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu,

7. Użytkownik – oznacza podmiot, na rzecz którego zgodnie z Regulaminem i przepisami prawa mogą być świadczone usługi drogą elektroniczną lub z którym zawarta może być Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną.


RODZAJE PLIKÓW COOKIES WYKORZYSTYWANE PRZEZ ADMINISTRATORA

1. Stosowane przez Administratora Cookies są bezpieczne dla Urządzenia Użytkownika. W szczególności tą drogą nie jest możliwe przedostanie się do Urządzeń Użytkowników wirusów lub innego niechcianego oprogramowania lub oprogramowania złośliwego. Pliki te pozwalają zidentyfikować oprogramowanie wykorzystywane przez Użytkownika i dostosować działanie Serwisu indywidualnie każdemu Użytkownikowi.

2. W ramach plików Stałych lub Sesyjnych Administrator wykorzystuje następujące rodzaje plików COOKIES:

a) Wymagane pliki COOKIES – ten rodzaj plików COOKIES jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Serwisu. Dzięki tym plikom Administrator może w bezpieczny sposób przeprowadzić takie działania jak np. zrealizować zamówienie Użytkownika, „zapamiętać” zalogowanego Użytkownika w Serwisie po przejściu na inną stronę lub automatycznie uzupełnić dane adresowe podczas zakupów. Blokada plików COOKIES tego rodzaju w przeglądarce Użytkownika może skutkować nieprawidłowym działaniem Serwisu,

Szczegółowe cele wykorzystania Wymaganych plików COOKIES:

REALIZACJI PROCESÓW NIEZBĘDNYCH DLA PEŁNEJ FUNKCJONALNOŚCI STRON INTERNETOWYCH

 • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych Serwisu. W szczególności pliki te pozwalają rozpoznać podstawowe parametry Urządzenia Użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 • poprawnej obsługi programu partnerskiego, umożliwiając w szczególności weryfikację źródeł przekierowań Użytkowników na strony internetowe Serwisu,
 • umożliwienie korzystania w Serwisie z funkcji „Schowek” i „Koszyk”.

ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA I NIEZAWODNOŚCI SERWISU

b) Analityczne pliki COOKIES – ten rodzaj plików COOKIES wykorzystywany jest przez Administratora zarówno do analizy zachowań Użytkowników w Serwisie w celach biznesowych Administratora, jak również pozwalają Administratorowi zrozumieć w jaki sposób Użytkownicy korzystają z Serwisu, które funkcjonalności Serwisu wymagają poprawy lub aktualizacji. Pozyskiwane przez Administratora informacje za pośrednictwem plików COOKIES analitycznych są anonimowe – na ich podstawie Administrator nie jest w stanie zidentyfikować Użytkownika, od którego przedmiotowe informacje są pozyskiwane,

c) Personalizacyjne pliki COOKIES – pozwalają na analizę zachowań Użytkowników na stronach Serwisu oraz ich preferencje zakupowe, co pozwala przekazywać Użytkownikom spersonalizowane podpowiedzi produktów, dokonywać zmian w obrębie funkcjonalności stron Serwisu oraz zamieszczać sponsorowane treści. Dane pozyskane za pośrednictwem tego rodzaju plików COOKIES mogą być wykorzystywane do ulepszania istniejących systemów i oprogramowania oraz opracowywania nowych rozwiązań i funkcjonalności,

UWIERZYTENIENIE UŻYTKOWNIKA W SERWISIE I ZAPEWNIENIA SESJI UŻYTKOWNIKA W SERWISIE

 • utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 • poprawnej konfiguracji wybranych funkcji Serwisu, umożliwiając w szczególności weryfikację autentyczności sesji przeglądarki,
 • optymalizacji i zwiększenia wydajności usług świadczonych przez Administratora.

d) Marketingowe pliki COOKIES – ten rodzaj plików COOKIES pozwala Administratorowi dostosować wyświetlane reklamy do preferencji i zainteresowań Użytkowników. Z ich pomocą podmioty współpracujące z Administratorem, takie jak operatorzy serwisów Facebook czy Instagram, będą w stanie odpowiednio dopasować wyświetlane treści reklamowe, tak aby były dostosowane do Twoich preferencji.

8. Do poprawnego działania Serwisu wymagane są wyłącznie Wymagane Pliki COOKIES opisane powyżej. W zakresie pozostałych rodzajów plików COOKIES Użytkownik może wyrazić zgodę na ich stosowanie, ale nie jest to obowiązkowe.

9. Pliki zewnętrzne COOKIES dostarczane są przez naszych partnerów, zarówno w zakresie Plików Wymaganych COOKIES, analitycznych, personalizacyjnych lub marketingowych plików COOKIES. Aktualną listę naszych partnerów, w z którymi współpracujemy w zakresie plików COOKIES znajdzieszponiżej:
 

ZARZĄDZANIE PLIKAMI COOKIES W SERWISIE

1. Użytkownik może zarządzać zakresem stosowania przez Administratora plików COOKIES analitycznych, personalizacyjnych i marketingowych, poprzez wyrażenie lub cofnięcie zgody na stosowanie danego rodzaju plików COOKIES, z wykorzystaniem panelu zarządzania plikami, udostępnionego przez Administratora. Możliwość ponownego wywołania panelu znajduje się w stopce sklepu.

2. Użytkownik w każdym czasie może zmienić ustawienia dotyczące plików COOKIES wykorzystując ww. panel.


OKRES PRZECHOWYWANIA PLIKÓW COOKIES

Jeżeli Użytkownik nie usunie plików COOKIES ze swoich urządzeń, będą przechowywana przez okres 60 dni od dnia ich wprowadzenia.


NASI PARTENRZY I KATEGORIE COOKIES

   Partner    Kategoria
   Facebook    Reklama
   WP.pl    Reklama
   Netsprint    Reklama
   AdForm    Reklama
   RTB House    Reklama
   Insider    Analityka
   Google Analytics    Analityka
   Dakine    Reklama
   Lamoda    Reklama
   Awin    Reklama
   Criteo    Reklama
   Allani    Reklama
   Onet    Reklama
   Shopalike    Reklama
   Modile    Reklama
   Ceneo    Reklama
   iine    Reklama
   Inis    Reklama
   Sarigato    Reklama
   Conversionlabs    Reklama
   OWATag    Analytika
   BurdaStyle    Reklama
   Domodi    Reklama
   Tradetracker    Reklama
   Google Optimize    Personalizacja
   Expert Sender    Analityka
   Google Ads    Reklama
   DV360    Reklama
   AdTonos    Reklama
   CityAds    Reklama
   Revhunter    Reklama
   Convertiser    Reklama
   Pinterest    Reklama
   Synerise    Analityka
   Sellektor    Reklama
   Hotjar    Analytika
   mPulse    Analityka

 

 

INFORMACJE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH AKCJONARIUSZY ANSWEAR.COM SPÓŁKA AKCYJNA – UCZESTNIKÓW PROGRAMU „ANSWEAR CLUB INVESTOR”

 

DANE ADMINISTRATORA

Administratorem danych osobowych uczestników programu Answear Club Inwestor jest spółka Answear.com Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie, Aleja Pokoju 18, 31-564 Kraków, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS:0000816066 – dalej jako „Administrator” lub „Spółka”.
 

KONTAKT Z ADMINISTRATOREM

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Spółce: iod@answear.com
Kontakt fizyczny: Inspektor Ochrony Danych Answear.com Spółka Akcyjna, Al. Pokoju 18, 31-564 Kraków.
 

INFORMACJE WSTĘPNE

Niniejszy dokument zawiera informacje o zasadach przetwarzania przez Administratora danych osobowych Akcjonariuszy spółki Answear.com Spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie, którzy są uczestnikami programu Answear Club Inwestor („Akcjonariusz”), dedykowanego dla wszystkich Akcjonariuszy Administratora. Regulamin programu Answear Club Investor („Program”) można znaleźć TUTAJ.

Administrator zapewnia, aby dane osobowe Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi były przetwarzane zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa, w szczególności Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych) (dalej: „RODO”)
 

ŹRÓDŁO POZYSKANIA DANYCH AKCJONARIUSZY

Dane będą pozyskiwane od Akcjonariuszy za pośrednictwem formularza zapisu do Programu.

Spółka może pozyskiwać  dane Akcjonariuszy z systemu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie na podstawie obowiązujących przepisów, w celu potwierdzenia statusu Akcjonariusza Spółki i uprawnień do uczestnictwa w Programie.
 

RODZAJ PRZETWARZANYCH DANYCH

Administrator przetwarza dane przekazane przez Akcjonariusza na formularzu zgłoszenia uczestnictwa do Programu. W zakresie danych pozyskanych z systemu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie Spółka przetwarza następujące dane: identyfikacyjne (imię, nazwisko, PESEL), dane kontaktowe (adres e-mail), liczba akcji Spółki.
 

CELE I PODSTAWY PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH AKCJONARIUSZY

Dane osobowe Akcjonariuszy Spółki będą przetwarzane w celach:

a) realizacji Programu „Answear Club Inwestor” na zasadach określonych w regulaminie Programu, w tym w szczególności kontaktu z Akcjonariuszem, prowadzenia konta Akcjonariusza w ramach Programu, realizacji uprawnień Akcjonariusza wynikających z Programu – w tym przypadku podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b RODO – wykonanie umowy między Administratorem oraz Akcjonariuszem zawartej w wyniku przystąpienia przez Akcjonariusza do Programu i akceptacji jego Regulaminu. W ramach tego celu będą przetwarzane następujące rodzaje danych osobowych Akcjonariuszy: dane identyfikacyjne, dane kontaktowe, historia zakupów w sklepie internetowym Answear.com, dane potwierdzające status akcjonariusza Spółki;

b) w celu ochrony interesów Administratora, w tym dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest  prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) polegający na potwierdzeniu wykonania obowiązków Administratora oraz dochodzeniu roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko Administratorowi, zapobieganiu lub wykrywaniu oszustw lub nadużyć;

c) w celach statystycznych dla wewnętrznych potrzeb Administratora – podstawą prawną przetwarzania jest  prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) polegający na zbieraniu i przetwarzaniu informacji umożliwiających rozwijanie działalności i dostosowywanie usług do potrzeb użytkowników sklepu internetowego Answear.com,

d) w celu marketingu towarów oferowanych w sklepie internetowym Answear.com lub partnerów handlowych Administratora kierowanego na adres pocztowy. Podstawą prawną w tym przypadku jest prawnie uzasadniony interes nasz lub naszych partnerów polegający na marketingu wskazanych w ofercie towarów. Akcjonariusz może w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu danych w tym celu, a Administrator przestanie to robić. Sprzeciw można wyrazić kontaktując się z Administratorem na podane wyżej dane kontaktowe lub korzystając z formularza zamieszczonego TUTAJ.

e) w przypadku wyrażenia zgody na przesyłanie informacji handlowej drogą elektroniczną – w celu marketingu towarów oferowanych do sprzedaży w sklepie Internetowym Answear.com, w tym ofert promocyjnych kierowanego drogą elektroniczną. Podstawą prawną w tym przypadku jest prawnie uzasadniony interes Administratora w związku z wyrażoną przez Akcjonariusza zgodą, polegający na marketingu wskazanych w ofercie towarów. Akcjonariusz może w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu danych w tym celu, a Administrator przestanie to robić. Sprzeciw można wyrazić kontaktując się z Administratorem na podane wyżej dane kontaktowe lub korzystając z formularza zamieszczonego TUTAJ.

Zgoda na wysyłanie informacji handlowej nie jest obowiązkowa i może być cofnięta w każdej chwili poprzez kontakt na podane wyżej dane lub poprzez kliknięcie w link, który przesyłamy w każdej wiadomości e-mail zawierającej informację handlową. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na prawidłowość przetwarzania danych w okresie sprzed jej cofnięcia.
 

OBOWIĄZEK PRZEKAZANIA DANYCH

Podanie przez Akcjonariusza danych osobowych w celu uczestnictwa w Programie nie jest obowiązkowe, ale konieczne do przystąpienia do Programu realizowanego przez Administratora.
 

OKRES PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania określonych powyżej, w tym przedawnienia roszczeń, które mogą być podniesione wobec Spółki lub przez Spółkę, jednak nie dłużej niż przez okres:

a) niezbędny do realizacji Programu, a także potwierdzenia wykonania obowiązków Administratora oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko Administratorowi – jednak nie dłużej niż 6 lat od dnia zakończenia Programu przez Administratora lub rezygnacji Akcjonariusza z uczestnictwa w Programie lub utraty przez niego statusu Akcjonariusza Spółki,

b) w razie zgłoszenia żądania usunięcia danych osobowych przez Akcjonariusza dane będą przetwarzane w zakresie i przez czas niezbędny do potwierdzenia wykonania obowiązków przez Administratora oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami – jednak nie dłużej niż 6 lat od dnia zgłoszenia przedmiotowego żądania;

c) w zakresie przetwarzania w celach statystycznych – przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora polegającego na zbieraniu i przetwarzaniu informacji umożliwiających rozwijanie działalności i dostosowywanie usług do potrzeb użytkowników sklepu internetowego Answear.com, chyba, że podmiot danych wcześniej wyrazi skuteczny sprzeciw wobec takiego przetwarzania;

d) w zakresie przetwarzania w celach marketingowych – przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora polegającego na marketingu wskazanych w ofercie towarów, chyba że podmiot danych wcześniej wyrazi skuteczny sprzeciw wobec takiego przetwarzania.
 

ODBIORCY DANYCH OSOBOWYCH

Dane osobowe mogą być przekazywane usługodawcom, z którymi Administrator podjął współpracę w zakresie niezbędnym do prowadzenia i obsługi działalności Administratora, w tym doradcom prawnym, podatkowym, a także świadczącym usługi hostingowe, informatyczne i pocztowe. Dane mogą być udostępniane odpowiednim organom podatkowym lub celno-skarbowym, a także innym organom administracji publicznej lub samorządowej, jeżeli będą tego wymagały odpowiednie przepisy prawa. 

Dane osobowe mogą być przekazywane dostawcom usług IT znajdującym się poza EOG. Każdorazowo zapewniamy, że taki transfer odbywa się zgodnie z prawem i w oparciu o odpowiednie mechanizmy legalizujące. Na żądanie, przekażemy listę krajów trzecich, do których dane są transferowane oraz informacje o zastosowanych mechanizmach transferowych.
 

PRAWA OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ

Zgodnie z RODO, osobie, której dane dotyczą przysługuje w związku z przetwarzaniem przez Administratora danych osobowych szereg praw, takich jak:

a) Prawo do dostępu i sprostowania danych – Akcjonariusz zawsze ma dostęp do danych osobowych na koncie w sklepie Answear.com, gdzie może samodzielnie edytować przekazane Administratorowi dane oraz je aktualizować,

b) Na zasadach określonych w RODO, Akcjonariuszowi przysługują również prawa do:

 • Usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym) – nie jest to bezwzględne prawo i Administrator może odmówić usunięcia danych, co do których ma podstawę do ich przetwarzania (np. dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami, które mogą być kierowane przeciwko Administratorowi),
 • Żądania ograniczenia przetwarzania danych Akcjonariusza,
 • Zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych, jeżeli podstawą przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora lub wykonywanie zadań w interesie publicznym, w szczególności prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na potrzeby marketingu bezpośredniego,
 • Wycofania zgody, jeżeli dane są przetwarzane na podstawie zgody Akcjonariusza,
 • Przeniesienia danych, jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody Akcjonariusza lub w celu wykonania umowy.

Wszystkie powyższe prawa mogą być wykonywane poprzez kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (adres e-mail: iod@answear.com) lub poprzez formularz kontaktowego udostępniony TUTAJ.
 

SKARGA DO ORGANU NADZORCZEGO

Osoba, której dane dotyczą ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, w razie uznania, że przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy RODO lub dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej. W Polsce organem nadzorczym jest Prezes Urząd Ochrony Danych Osobowych.