Reklamacje

W przypadku towarów zakupionych od dnia 01.01.2023 r. Answear.com odpowiada za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu 2 lat od tej chwili zgodnie z przepisami Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.

W przypadku towarów zakupionych do dnia 31.12.2022 r. Answear odpowiada z tytułu rękojmi za wadę towaru, jeśli wada zostanie stwierdzona przed upływem 2 lat od dnia wydania towaru zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego.

Jeżeli uważasz, że zakupiony przez Ciebie towar jest niezgodny z umową / wadliwy, możesz złożyć reklamację zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

 

Aby złożyć reklamacje:

1. Wypełnij formularz reklamacyjny i spakuj go do paczki wraz z reklamowanym towarem. Formularz możesz pobrać TUTAJ. Jeżeli nie posiadasz drukarki lub nie chcesz korzystać z naszego formularza, przygotuj własnoręczny opis reklamacji. Zachęcamy jednak do skorzystania z przygotowanego przez nas druku, który znacznie ułatwi Ci dokonanie reklamacji.

2. Wyślij paczkę. Reklamację możesz dostarczyć do nas jedną z proponowanych metod:

OSOBIŚCIE do Punktu Odbioru Paczek- Aleja Pokoju 18, 31-564 Kraków lub do Salonu w Fabryce Norblina- ul. Żelazna 51/53, Warszawa

Reklamowany produkt możesz też odesłać WE WŁASNYM ZAKRESIE na adres naszego magazynu:

Sklep Internetowy Answear.com
Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów
z dopiskiem „Reklamacja e-sklep Answear.com”.

(uwaga: Salony Medicine nie przyjmują reklamacji produktów zakupionych w sklepie internetowym Answear.com)

Prosimy o niewysyłanie do nas przesyłek z opcją "za pobraniem" - nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej paczki.

 

3. Poczekaj na rozpatrzenie reklamacji

Reklamacje rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu. W przypadku, gdy reklamacja zostanie uznana za zasadną, spełnimy roszczenie reklamacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoja paczka bezpiecznie dotarła do naszego magazynu w Kokotowie, możesz zrobić to na stronie przewoźnika za pośrednictwem którego odesłałeś przesyłkę.

 

Platforma ODR

Jeżeli dokonujesz zakupu Towarów jako konsument, jesteś uprawniony do skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania sporów i dochodzenia roszczeń w postaci platformy interaktywnej ODR (Online Dispute Resolution), zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany Rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/WE.

Platforma ODR jest interaktywnym narzędziem udostępnionym konsumentom z Unii Europejskiej, za pomocą którego można złożyć skargę. Zamieszczamy link do platformy ODR: ec.europa.eu/consumers/odr

Informujemy jednocześnie, że skorzystanie przez nas z tego systemu rozstrzygania sporów nie jest obowiązkowe.

Przypominamy, że adres poczty elektronicznej, pod którym mogą się Państwo z nami kontaktować to: contact@answear.com

PLIK DO POBRANIA:

Formularz reklamacyjny