Przeczytasz w 3 min 16 lut 2022

3 powody, za które kochamy kolekcję Adidas by Stella McCartney

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Moda i sport nigdy nie były tak blisko! Kolekcja Adidas by Stella McCartney łączy sportowy styl z wizjonerskim i kreatywnym designem jednej z najbardziej progresywnych projektantek. Przekonaj się, dlaczego skradła nasze serca!

Łączy w sobie funkconalność i najwyższy komfort

Rano ćwiczysz jogę, potem chcesz wyskoczyć na miasto w luźnym outficie, a na weekend planujesz wycieczkę np. do lasu? Do każdej z tych aktywności możesz wygorzystać elementy z kolekcji Adidas by Stella McCartney, w których nie tylko chce się ćwiczyć – ale po prostu nosić je na co dzień! Kapsuła zawiera odzież idealną na trening: legginsy, crop topy, jak również bluzy, dresowe spodnie i kurtki idealne na zmienne warunki atmosferyczne! Całość wieńczą buty sportowe w energetycznych barwach – w sam raz do biegania, oraz moc akcesoriów: torby, butelki na wodę, skarpetki i saszetki.Jest designerska

I nie ma w tym nic dziwnego – powstała we współpracy z projektantką Stellą McCartney. Córka Paula McCartney’a swoje imperium modowe buduje od prawie 20 lat, a z marką Adidas jest związana od 2004 r. Jak sama przyznaje, “jest kobietą, która projektuje dla kobiet” – dlatego, oprócz wspomnianej już funkcjonalności, w kolekcji nie mogło zabraknąć dobrego designu i detali dopracowanych do perfekcji, jak również śmiałych połączeń. Stella bowiem kocha kontrasty, od lat balansując pomiędzy tym, co kobiece i eteryczne, a tym co wyraziste i męskie. Najnowsza kapsuła stworzona dla Adidasa przyciąga wzrok odważnymi drapieżnymi printami, fantazyjnym krojem podkreślającym sylwetkę i kolorami: obok neonowej pomarańczy mamy tu mgliste szarości, pastelowe blękity i pudrowy róż.

Wykorzystuje materiały przyjazne środowisku

Stella McCartney od lat jest aktywnistką – działa na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju, a w swoich projektach nie wykorzystuje naturalnych futer i skór. Dla Adidasa stworzyła kolekcję opartą na materiałach pochodzących z recyklingu. Znajdziemy tu m.in. tworzywa z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych z odległych wysp, plaż i nadmorskich miejscowości. Całość jest śmiałych krokiem w stronę ochrony środowiska i minimalizowania odpadów zalagejących na naszej planecie.

Przeczytaj inne artykuły