Przeczytasz w 2 min 29 gru 2023

Czym jest ekstrawagancja w ubiorze?

tekst: Sara
ekstrawagancja w ubiorze
Przeczytasz w 2 min

Moda jest naprawdę różnorodna i składa się na wiele odmiennych trendów. Każdy projektant proponuje własną estetykę. Jedni cenią minimalizm, za to inni oferują totalny misz-masz. Ekstrawagancja w ubiorze ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dowiedz się, jak stworzyć ekstrawagancką stylizację.

Ekstrawagancja w ubiorze: Co to znaczy?

Sposób ubierania się może wyrażać przekonania lub wartości, podkreślać nasze indywidualne „ja”. Moda daje nam pełną swobodę w kreowaniu wizerunku. Odmienne inspiracje sprawiają, że nikt nie wygląda tak samo. Ekstrawagancja w ubiorze to powszechne zjawisko.

Słowo ekstrawagancja według „Słownika Języka Polskiego” oznacza „zachowanie się lub wygląd odmienne od powszechnie przyjętych”. W kwestii stylizacji to chęć odróżnienia się od innych osób. Sami tworzymy swoje nietuzinkowe looki bądź podążamy śladem projektantów. Takie osoby z pewnością wyróżnia kreatywność, spory dystans do siebie oraz fascynacja modą.

Ubierz się w ekstrawagancję z Marciano Guess

Jak wykorzystać ekstrawagancję w stylizacji?

Ekstrawagancja: co oznacza? W przypadku ubioru chodzi o niebanalny wizerunek. Nie ma tutaj absolutnie mowy o utartych schematach, minimalizmie oraz o zachowawczym połączeniu kolorów. Podążanie swoją własną ścieżką wymaga odwagi, a także poczucia estetyki. Ekstrawagancja w ubiorze jest widoczna przede wszystkim u przedstawicieli różnych subkultur. Fashionistki również stawiają na oryginalne, nieoczywiste połączenia. W ekstrawaganckim stylu liczą się detale. Mimo że całość wydaje się przesadzona lub mocno kontrastowa, to i tak każdy szczegół jest dokładnie przemyślany.

Marki premium dla niej i znani projektanci często stawiają na ekstrawagancję, bo wiedzą, że kobiety uwielbiają się wyróżniać. Nie boją się odróżniać od tłumu i skupiać na sobie uwagi. Panowie bywają zdecydowanie bardziej zachowawczy w tej kwestii, choć oczywiście nie wszyscy. Styl ekstrawagancki odpowiada także na ich modowe potrzeby.

Ekstrawagancja w ubiorze pozwala na łamanie zasad i szukanie swojego stylu. Dla wielu osób wyrażanie barwnej osobowości poprzez np. noszenie kolorowych strojów, cekinów i niezwykle szykownych strojów to przesada. Jeśli jednak przepadacie za bogato ozdobionymi stylizacjami, nie obawiajcie się eksperymentować. Marki premium dla niego czasem oferują propozycje uniseks lub męskie odsłony typowych dla kobiet modeli. W tym wypadku im bardziej nietypowe są to rzeczy, tym lepiej. Ekstrawagancja w modzie przyjmuje przecież różne oblicza.

Przeczytaj inne artykuły