Adidas Pride – pozwól przemówić miłości

Justyna M.
|
16 czerwca 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Kolekcja Pride od Adidas jest już dostępna! To hołd dla autoekspresji, kreatywności i przekonania, że miłość łączy: w życiu, w sporcie, wszędzie. 

Adidas wierzy, że poprzez sport możemy zmienić życie na lepsze i że jest coś, w czym tkwi nasza największa moc: to miłość. Miłość do sportu. Miłość do siebie samego. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, w miesiącu dumy. Z tej okazji Adidas stworzył specjalną kolekcję pozwalającą wyrazić miłość na różne sposoby.Pozwól mówić miłości

Głoś przesłanie miłości! Południowoafrykański projektant Rich Mnisi zawarł taką wskazówkę w liście, który napisał do siebie samego, gdy był młodą osobą queer. Dzisiaj to przesłanie leży u sedna kolekcji Adidas Pride. Współpraca, która oddaje hołd autoekspresji, wyobraźni i niezachwianej wierze w to, że miłość łączy ludzi, koncentruje się na płynności, kolorze i wzorach. W projekt zostali zaangażowani także Tom Daley – olimpijski skoczek do wody, Jari Jones – aktorka, kreatorka i aktywistka oraz Athlete Ally – organizacja, która walczy w homofobią i transfobią w świecie sportu.

To jest ten moment, kiedy możesz nazywać siebie osobą wartościową
i pomagać innym zrobić to samo.

To jest czas na bliskość, miłość i bycie kochanym
przez rodzinę i twoją społeczność.

To jest ten dzień, kiedy trzeba kochać, bez żadnych kompromisów,
bez wstydu — i nie oglądać się za siebie.

Rich Mnisi

Adidas – zjednoczeni w miłości

“Love Unites” głosi napis na koszulkach wchodzących w skład kolekcji Pride. Stworzona przez queerowego projektanta Richa Mnisi obejmuje gamę odzieży i obuwia. Kolekcja obejmuje zarówno elementy lifestylowe, jak i typowo sportowe,  nawiązujące do wielu dyscyplin: piłki nożnej, kolarstwa, pływania… Wśród propozycji Adidas znajdziemy także kultowe sneakersy  Stan Smith z tęczowymi zdobieniami. Adidas Pride to także wyraziste nadruki, żywe kolory i dbałość o środowisko – większość elementów wchodzących w skład kolekcji powstała z materiałów pozyskanych wskutek recyklingu.