Adidas x Marimekko – ikony designu na lato

Justyna M.
|
11 sierpnia 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Lato jest czasem aktywności, beztroski i spontaniczności! Najnowsza współpraca Adidas i Marimekko przeniesie Cię na bardziej radosną stronę życia.

Ten duet to spełnienie marzeń fanek koloru i optymistycznego designu! Fiński brand Marimekko i Adidas ponownie łączą siły, aby stworzyć trzecią już, limitowaną kolekcję. Zabawne i ekspresyjne propozycje na tegoroczne lato łączą graficzny kunszt z wieloletnim doświadczeniem Adidas w zakresie projektowania odzieży sportowej.Współpraca Marimekko i Adidas

Choć w świecie mody i sportu kolaboracji jest wiele, ta wydaje się niezwykle fascynująca. Sportowy komfort, innowacyjne technologie i nowoczesne formy idą ramię w ramię z artystycznymi, wibrującymi printami w retro klimacie. Radość, finezja, spontaniczność. Na kształt kolejnych kolekcji bez wątpienia wpływa filozofia Marinekko. Ten fiński brand powstały w 1951 r. od początku stawia na radosny, ociekający kolorami i ekspresyjny design. Obok tych nadruków nie można przejść obojętnie!

Design, środowisko, optymizm

Każda dotychczasowa kolekcja Adidas x Marimekko charakteryzowała się grafiką przewodnią, przewijającą się na kurtkach, legginsach, topach i bluzach. Nie inaczej jest teraz! Głównym nadrukiem kolekcji  jest Unikko – kultowy kwiatowy print Marimekko z 1964 roku autorstwa Maiji Isoli. Dodatkowo, logo Marimekko, po raz pierwszy zostało przekształcone w nadruk, który również pojawia się na ubraniach obok słynnych 3 pasków Adidas.

Letnia odsłona Adidas x Marimekko obejmuje zarówno odzież sportową, jak i obuwie. Co więcej, całość podkreśla zaangażowanie marek w zrównoważony rozwój – kluczowe elementy kolekcji są częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.