Najpiękniejsza biżuteria na Dzień Matki

Justyna M.
|
19 maja 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

W najbardziej rozkwitniętym miesiącu celebrujemy najpiękniejsze święto – Dzień Matki. Co podarować jej zamiast bukietu i czekoladek? Coś, co sprawi jej autentyczną radość i będzie pamiątką na całe życie. Biżuterię! Sprawdź nasze typy.

Jaka symbolika kryje się za biżuterią, którą nosi Twoja mama?

Biżuteria – ozdabia ciało, cieszy oko, ale i duszę, gdyż za wspaniałymi kamieniami w oprawie z metalu skrywa się głębsza symbolika. Wszystko ma tu znaczenie: kolory, kształty, jak i zastosowany kruszec. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla swojej mamy, możesz posłużyć się tą wieloznaczeniowością. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na barwę biżuterii. Dobrym wyborem może okazać się srebro – kolor Księżyca, kojarzący się z magią, tajemniczością, dwoistością natury. Róż oznacza miłość i piękno, z kolei czerwień symbolizuje odwagę i pewność siebie. Interesujący będzie również niebieski oraz zielony. Ten pierwszy łączy się ze spokojem i otwartością, drugi symbolizuje dobrobyt i niezmienność.

Biżuteria często wiąże się z określonym kształtem, np. wisiorka czy kolczyki. Dla Twojej mamy oczywistym wyborem będzie serce – symbol miłości i przywiązania. Możesz również sięgnąć po gwiazdę kojarzącą się ze spełnianiem marzeń lub kwadrat symbolizujący bezpieczeństwo, spokój i harmonię.

Łańcuszek czy bransoletka?

Poszukując idealnego prezentu na Dzień Matki, warto poznać upodobania swojej mamy. Trafiając w jej gust udowodnisz, że myślisz o niej, zależy Ci na niej i zwracasz uwagę na jej życie. Dlatego, zanim wybierzesz konkretny model biżuterii, zastanów się, jak wygląda jej typowy dzień, jaki styl preferuje, które kolory i kamienie szlachetne kocha. A może niedługo czeka ją wielkie wyjście i Twój podarunek dopełni jej kreację? Przemyśl to! Następnie przejrzyj konkretne produkty. Subtelna bransoletka lub naszyjnik złożony z łańcuszków sposoba się kobietom celującym w prostotę. Dla romantycznych, artystycznych dusz strzałem w 10 będą kolorowe kryształowe kamienie, wspaniale odbijające światło. Osoby, które uwielbiają nowoczesny styl i niebanalne projekty, z przyjemnością będą nosić biżuterię powstałą z połączenia kilku odmian metali, a dodatkowo pokrytą barwną emalią.

Pragniesz jeszcze więcej inspiracji? Biżuteria Lauren Ralph Lauren spodoba się zarówno minimalistkom, jak i maksymalistkom, które cenią niebanalny design i świetną jakość.