sneakersy new balance

Buty powstałe z inspiracji dobrym stylem, designem i komfortem – New Balance 574

Izabela C.
|
21 października 2021
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Jakie są najbardziej kultowe buty w historii New Balance? Bez wątpienia to model 574, który dziś znany jest z niezliczonych wersji. Dowiedz się o jego początkach dzięki kolekcji “574 History Class”.

New Balance 574 – sneakersy z historią

Wprowadzając kolekcję “History Class”, New Balance chce przypomnieć o swoim dziedzictwie i kulisach powstania ich flagowego produktu – modelu 574, który dziś uwielbia kolejne pokolenie sneakermaniaków. Nic nie jest dziełem przypadku – także za tymi sneakersami kryje się niesamowita historia pracy, eksperymentów, wykorzystywania innowacyjnych technologii i materiałow oraz czerpania inspiracji, z których może powstać wręcz arcydzieło.A wszystko zaczęło się w latach 80-tych…

W latach 80. panował boom na bieganie. Sneakersy chcieli mieć wszyscy, a niektórzy na sportowe obuwie wydawali wręcz atronomiczne kwoty. W tej dekadzie pojawiła się linia butów do biegania, które później stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych modeli New Balance wszech czasów. Mowa oczywiście o modelu 574. Jego historia  rozpoczęła się w 1988 roku, jednak charakterystyczną sylwetke i technologię zyskał w spadku po swoich starszych braciach, modelach 575, 576 oraz innych sneakersach New Balance. Czerpał z nich technologię, w tym ENCAP oraz wykorzystanie pianki EVA w środkowej podeszwie czy unikatowy design. Te wszystkie elementy, połączone w całość sprawiły, że buty 574 nie mają sobie równych! Sa niesamowicie wygodne i wytrzymałe, świetnie amortyzują, zapewniają bezpieczeństwo przy każdym kroku, wreszcie, rewelacyjnie się prezentują. Do biegania i do stania – to Twój must have na każdą porę roku.