Przeczytasz w 3 min 13 lis 2021

EMU Australia – w zgodzie z naturą

tekst: Justyna M.
emu
Przeczytasz w 3 min

Historia tych butów jest w 100% naturalna! Od 25 lat EMU Australia, w myśl hasła, że natura jest najlepszym wynalazcą, tworzy trwałe buty z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów i stawia na zrównoważony rozwój. 

Czy naturalne = lepsze?

Dla środowiska na pewno! W obliczu coraz szybciej pogarszającego się stanu naszej planety, wracamy do naturalnych materiałów, choćby wełny, (która jest przyjazna także dla naszej skóry). W przypadku włókien naturalnych, ich biodegradacja zajmuje zaledwie 6 miesięcy – bez porównania krócej, niż materiałów syntetycznych, które trafiając na wysypiska, rozkładają się nawet 40 lat! Co więcej, materiały naturalne można łatwo poddać procesowi recyklingu, są trwałe, a odpowiednio pielęgnowane, posłużą przez wiele sezonów. Jeśli masz dylemat, na co postawić, nie zastanawiaj się – wybieraj świadomie i odpowiedzialnie. Natura będzie Ci wdzięczna.Jakimi wartościami kieruje się EMU Australia?

EMU Australia od początku stawia na zrównoważon,ą produkcję trwałego, świetnej jakości obuwia. Z pewnością kojarzysz ich z kultowych botków inspirowanych obuwiem surferów, puchatych kapci i klasycznych sztybletów. Swoją działalność brand opiera na 4 filarach:

Naturalność

EMU Australia używa przede wszystkim skór bydlęcych, owczych, bawełny, juty, korku oraz wełny. Marka jest akredytowana przez Woolmark, najbardziej znany na świecie znak jakości, zrzeszający producentów wełny, fabryk, marek i konsumentów. Naturalność widac nie tylko w używanych materiałach, ale również w samej historii brandu, jego kulturze i pochodzeniu. W logo marki widnieje ślad, jaki zostawia ptak emu, z kolei metki i kolor pudełek nawiązuje do kolorystyki składanych przez niego jaj.

Innowacyjność

Naturalne materiały to nie wszystko – liczy się także pomysł i innowacyjność które pozwalają wznieść na wyżyny dzieła natury i w pełni je docenić, wykorzystując przy tym precyzyjne rzemiosło oraz osiągnięcia techniki, np. technologię wodoodporną.

Komfort

W butach EMU Australia ma być Ci ciepło, wygodnie i sucho. Ich forma, zastosowane materiały i konstrukcja umożliwia Ci przeżywanie kolejnych przygód o każdej porze roku. Wełna australijskich owiec jest gruba, bujna i wodoodporna, dzięki czemu masz wrażenie, jakbyś poruszała się w chmurach. Ponadto doskonale izoluje od zimna i jest odporna na wnikanie wszelakich zapachów, dlatego jej wykorzystanie w różnego rodzaju butach znacząco wpływa na komfort Twoich stóp.

Trwałość

Buty EMU Australia pozostają poza obszarem fast fashion – marka od lat kreuje ponadczasowy design, który jest aktualny w każdym sezonie. Kultowe śniegowce nie przestają być passe, podobnie jak sztyblety i botki o klasycznej formie czy ultrawygodne kapcie – idealne bez względu na porę roku, wpasowujące się w różnorodny styl i charakter noszących je osób.

Przeczytaj inne artykuły