Przeczytasz w 3 min 10 sty 2021

Emu i Ugg – jak czyścić i dbać o kultowe śniegowce?

tekst: Justyna M.
jak czyścić emu
Przeczytasz w 3 min

Emy, eskimoski, śniegowce… Buty z Australii stały się już kultowe. Sprawdź, na czym polega ich fenomem! Ugg czy Emu – oto jest pytanie!

Oryginalne buty Emu i Ugg  są znane na całym świecie. Kochają je gwiazdy, choćby Paris Hilton czy Sienna Miller, a wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich zimy. Istotnie, choć nie grzeszą urodą, śniegowce topowych australijskich marek są niezwykle ciepłe, miękkie i przede wszystkim wygodne. A wszystko to zawdzięczają starannie dobranym materiałom i wysokiej jakości wykonania. Lepiej wybrać ugg czy emu – opinie na ten temat są różne, a obie marki mają wiernych fanów.

Zobacz, jak dbać o Emu i Ugg:

Buty Ugg a Emu – jaka różnica?

Oryginalne Emu Australia i Ugg są wykonane z wełny merynosów – gatunku owiec, które żyją tylko w Australii. To właśnie dzięki merino, która jest gruba, a jednocześnie miękka, buty są nieprzemakalne, a przy okazji bardzo komfortowe dla naszych stóp. Co ciekawe, choć wiele z nas kojarzy je z typowo zimowym obuwiem, mogą być noszone przez cały rok. Wystarczy tylko przypomnieć, że w latach 70. były popularne wśród australijskich surferów.

Fason kultowych śniegowców jest wyjątkowo prosty. W założeniu kolorystyka, jak i krój miała nawiązywać do naturalnego krajobrazu Australii. Niemniej, eskimoski zdają się podążać za trendami. Buty Emu i Ugg występują w wielu kolorach, pojawiają się różne wysokości cholewki, jak i dodatkowe ozdobne detale: metalowe guziki, futerko, kokardki, tłoczenia czy cekiny. Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie co lepsze: Ugg czy Emu? Obie marki produkują naprawdę świetne jakościowo śniegowce i mają za sobą długą tradycję. Wybór konkretnego modeliu zależy więc od Twoich osobistych upodobań. Niezależnie od tego, na jaką markę postawisz, nie będziesz żałowała swojej decyzji.

Jak czyścić emu?

jak czyścić emu


Buty Emu i Ugg, choć przyjemne w noszeniu, mogą sprawiać trochę kłopotu podczas usuwania plam. Podstawowa zasada pielęgnacji brzmi: nigdy nie wkładaj eskimosków do pralki! Jeśli chcesz wiedzieć, jak to może się skończyć, koniecznie zobacz video z Asią. Zamszowe powierzchnie Emu i Ugg najlepiej czyścić szczoteczką do tego typu skór. W usuwaniu zabrudzeń pomogą Ci markowe preparaty i impregnaty przeznaczone do tego typu butów. Nie zapomnij też, aby po całodziennym noszeniu wkładać do śniegowców tekturowe prawidła. Pomoże to w zachowaniu ich kształtu, a Ty będziesz mogła się cieszyć swoimi ulubionymi butami dłużej!

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Party Animal – jak okiełznać zwierzęcy print? >>>

Zobacz też śniegowce męskie >>>

Wybieramy modne i ciepłe sneakersy na zimę >>>

Jak zostać miejskim nomadem? Oto Twój stylowy niezbędnik >>>

Przeczytaj inne artykuły