Przeczytasz w 5 min 07 sty 2018

Encyklopedia marek: Calvin Klein

tekst: Anna Szwec
Przeczytasz w 5 min

Kultowe kampanie reklamowe, ponadczasowy minimalizm i logo, które stało się ikoną – przeczytajcie o historii jednego z najsłynniejszych projektantów na świecie, Calvina Kleina. 

Znany ze swojego klasycznego, amerykańskiego stylu, Calvin Klein stał się ikoną wśród projektantów. Zaczynając od linii damskich płaszczy w latach 60., Klein szybko zbudował modowe imperium. Podczas gdy wiele marek ucierpiało podczas kryzysu na początku lat 90., klasyczny, ale zawsze innowacyjny styl Calvina Kleina zdołał utrzymać firmę w czołówce. Niezależnie od tego, czy wprowadzał na rynek bieliznę, czy szokował publikę kontrowersyjnymi reklamami – był zawsze konsekwentny w swojej filozofii.

Calvin Klein od ponad 40 lat to spójna i silna tożsamość marki, w której proste linie definiują ikoniczny styl. Utrzymanie wizerunku luksusu, dostępnego nie tylko dla milionerów uczyniło markę Calvin Klein jedną z najbardziej pożądanych w branży mody. Świeżość, nowoczesność, minimalizm oraz zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się w tym przypadku znakomicie.

Marka znana jest również z prowokacyjnych spotów reklamowych i konsekwentnie nie przestaje szokować odbiorców – reklamy CK są kontrowersyjne i naładowane erotyzmem. Z tego też powodu, są niezwykle skuteczne – kultowy billboard z Kate Moss to obecnie jedna z ikon popkultury lat 90.

 

Sam projektant i twórca marki, Calvin Richard Klein urodził się 19 listopada 1942 w Nowym Jorku. Już jako młody chłopiec, zainspirowany pracownią krawiecką swojej babci, zaczął pracować nad modowymi szkicami ,by potem kontynuować swój warsztat artystyczny w High School of Industrial Arts, a następnie ukończyć Fashion Institute of Technology w 1963 roku. Klein pracował na różnych stanowiskach w branży modowej, zanim założył własną markę w 1968 roku. Wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Charlesem Schwartzem, który stał się jego partnerem biznesowym, oraz budżetem 10 000$ założył markę pod swoim imieniem i nazwiskiem, Calvin Klein.

Początkowo marka koncentrowała się na kobiecych płaszczach, by potem rozwinąć linię na odzież damską, a następnie sięgnąć po modę męską, jeansy, bieliznę i perfumy. To właśnie kultowe jeansy projektowane przez Kleina sprawiły, że stał się on głównym graczem na rynku denim w Stanach Zjednoczonych.

 

W ostatnich latach twarzami marki stali się Justin Bieber oraz Kendall Jenner. Wykorzystanie tak popularnych postaci spowodowało niebotyczny wzrost sprzedaży bielizny Calvina Kleina, czyniąc ją jeszcze bardziej popularną niż przed laty. Jak na ironię, sam Calvin Klein nie uważał, że wykorzystanie dwójki wyżej wymienionych gwiazd będzie dobrym pomysłem, okazało się to jednak świetnym ruchem marketingowym.

W ubiegłym roku dyrektorem kreatywnym marki został Raf Simons, który wcześniej sprawował tę samą funkcję w paryskim domu mody Dior. Simons ma za zadanie odświeżyć kultowe projekty CK i wprowadzić spójną strategię kreatywną dla wszystkich linii podlegających pod markę.

Sprawdźcie bogatą ofertę marki Calvin Klein w answear.com >> Calvin Klein i zobaczcie również, które z kultowych produktów znajdziecie na wyprzedaży >> Calvin Klein Wyprzedaż

 

1.Bluza, Calvin Klein Jeans 2. Bluza, Calvin Klein Jeans 3. Bluza, Calvin Klein Jeans  4. Bluza, Calvin Klein Jeans

   

1.Top, Calvin Klein Jeans 2. Bluza, Calvin Klein Jeans 3. T-shirt, Calvin Klein Jeans 4. T-shirt, Calvin Klein Jeans

  

1.Komplet bielizny, Calvin Klein Underwear 2. Biustonosz i figi, Calvin Klein Underwear 3. Figi, Calvin Klein Underwear 4. Stringi, Calvin Klein Underwear

   

1.Bokserki, Calvin Klein Underwear 2. Bokserki, Calvin Klein Underwear 3. Bokserki, Calvin Klein Underwear 4. Bokserki, Calvin Klein Underwear

   

1.Torebka, Calvin Klein Jeans 2. Portfel, Calvin Klein Jeans  3. Brelok, Calvin Klein Jeans  4. Pasek, Calvin Klein Jeans

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Modowe trendy na rok 2018>>

Jak wyglądać sexy nawet w dresie?>>

Najczęstsze wpadki zakupowe – jak ich unikać?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły