g-star raw

Encyklopedia marek: G-Star Raw

Izabela C.
|
17 stycznia 2019
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

G-Star Raw to holenderska marka odzieżowa, która słynie z projektów w klimacie urban. Jej bezkompromisowe i wyznaczające trendy projekty sprawiają, że marka idealnie wpisuje się w ofertę ANSWEAR.com.

g-star raw jeansy

Historia marki

G-Star Raw powstał w 1989 roku w Amsterdamie i początkowo nazywał się Gap Star. Jednak wraz z upływem czasu i wzrostem popularności nazwę zmieniona na G-Star  Raw (aby nie konkurować z równie popularnym brandem Gap). Od początku działalności marki jej hasłem przewodnim jest “just the product”. To podejście zaowocowało wieloma rewolucyjnymi projektami, w tym sprawieniem, że surowy jeans stał się jednym z najbardziej pożądanych materiałów. W 1996 roku marka wprowadziła na rynek spodnie raw denim. Ten rzadki gatunek jeansów różni od pozostałych to, że spodnie przed wypuszczeniem na rynek nie są prane ani odbarwiane mechanicznie. Taki “surowy” materiał dopasowuje się do osoby, która go nosi: na każdym wygląda inaczej i każdy może dostosowywać wygląd spodni do swojego indywidualnego stylu.

Dowiedz się wszystkiego na temat G-Star Raw:

Jakość i design

W kampaniach G-Star Raw brały udział takie gwiazdy, jak Liv Tyler, Lily Cole, Clémence Poésy czy Sergio Pizzorno. Przełomowym momentem była jednak współpraca z amerykańskim raperem i producentem muzycznym. Pharrell Williams najpierw był dyrektorem kreatywnym G-Star Raw i wprowadził wiele innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań. W 2018 r. został współwłaścicielem brandu. Od tego momentu marka kreowana jest na niezależną, innowacyjną i myślącą perspektywicznie.  Znakiem rozpoznawczym brandu jest tworzenie luksusowych ubrań, łączących wysokie umiejętności krawieckie z nieokrzesaną modą ulicy. Asortyment G-Star Raw to przede wszystkim jeansy –  w wielu odcieniach, od rozbielonego denimu aż po głębokie tony indygo, gładkie, jak i z wyrazistą fakturą. Wśród produktów brandu znajdziemy także inne ubrania dla kobiet i mężczyzn, obuwie oraz akcesoria. Wysoka jakość i design przełamujący utarte schematy to dwie cechy, którymi charakteryzują się wszystkie produkty marki G-Star Raw.

g-star raw ubrania

G-Star Raw i ekologia

Od początku swojego istnienia, G-Star Raw ogromną wagę przywiązuje do ekologii i ochrony środowiska. Aż 80% tkanin używanych przez markę stanowi organiczna bawełna. Farbowanie materiałów przebiega w ekologiczny sposób z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych barwników. Brand wyeliminował także  toksyczne substancje przy produkcji plastikowych i metalowych elementów, a 98% ubrań nadaje się do ponownego przetworzenia.

g-star raw

G-Star Raw wielokrotnie włączał się w działania na rzecz środowiska. W 2014 r. współpracował przy projekcie RAW for the Oceans, polegającym na oczyszczanie oceanów z plastikowych śmieci i przetwarzaniu ich w denim. Brand  dołączył także do ekologicznej organizacji Canopy i zobowiązał się do wykorzystywania w swoich kolekcjach materiałów pozyskiwanych w sposób bezpiecznych dla lasów.

1.Kurtka 2.Koszula 3.Bluza 4.Jeansy

1.Koszula 2.T-shirt 3.Jeansy 4.Bluza