Przeczytasz w 3 min 12 lip 2016

Encyklopedia marek: Tommy Hilfiger

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 3 min

Tommy_Hilfiger_Denim_tommyhilfiger-ss16-005

Tommy Hilfiger to jedna z ekskluzywnych marek w gronie skupianym przez ANSWEAR.com. Dowiedz się o niej więcej!

[one-half-first]Początki marki

Nieodzownie kojarzona z trzema charakterystycznymi kolorami: białym, czerwonym i granatem, jest jedną z wiodących światowych marek, oferujących modę w klasycznym stylu, inspirowaną amerykańską kulturą. Kariera Tommy’ego Hilfigera zaczęła się w 1968 roku, kiedy otworzył niewielką sieć sklepów People’s Place.Ich celem było udostępnienie wielkomiejskiej mody Nowego Jorku ludziom z mniejszych miasteczek. Mimo początkowego sukcesu, niespełna 10 lat później sieć upadła, a Hilfiger ogłosił upadłość.

Wielki powrót

W 1979 roku rozpoczął się kolejny etap jego kariery – przeniósł się do Nowego Jorku, by rozpocząć karierę projektanta mody. Sześć lat później miała miejsce premiera jego pierwszej kolekcji. Pojawiły się w niej nowoczesne wersje zapinanych koszul, chinosy, kardigany i inne ubrania typowe dla klasycznego amerykańskiego stylu. Casualowy i młodzieńczy charakter kolekcji pozostały wspólnym motywem każdej kolejnej kolekcji Hilfigera.

[one-half]Klasyka i nowoczesność

Od ponad 30 lat specjalnością Tommy’ego Hilfigera jest projektowanie wyjątkowych ubrań łączących klasykę z nowoczesnością. Obecnie w ofercie marki znajdują się ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz szeroki asortyment butów, akcesoriów, zapachów i elementów wyposażenia wnętrz. Nowojorski szyk i styl preppy – właśnie to uosabia marka Tommy Hilfiger. Ubrania odznaczają się wyjątkową jakością i charakterystycznym wzornictwem, które od początku istnienia marki podbijają serca klientów – w tym gwiazd i ikon mody.

[clear]

czerwona kurtka koszula spodnie tommy hilfiger mężczyznabiały sweter i spodnie

Zobacz propozycje marki Tommy Hilfiger dla kobiet:

1

Zobacz propozycje marki Tommy Hilfiger dla mężczyzn:

2

Zobacz najmodniejsze buty marki Tommy Hilfiger:

3

Przeczytaj o Lacoste, nowej marce w portfolio ANSWEAR.com>>

Przeczytaj inne artykuły