Przeczytasz w 3 min 11 sty 2022

Z motylem w tle – kolekcja Puma x Dua Lipa!

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Bezkompromisowa, czerpiąca z miejskiej estetyki, pulsująca opalizującymi symbolami rodem z lat 90. – właśnie taka jest najnowsza kolekcja Puma x Dua Lipa. Odkryj znaczenie kapsuły Flutur!

Dua Lipa – nowa ikona stylu?

Nagrywa od 14. roku życia, jednak nie tylko muzyka jest jej ogromną pasją. Autorka takich hitów, jak “Be the One” czy “Love Again” od lat zachwyca zarówno casualowymi, jak i wieczorowymi stylizacjami. Nie bez powodu okrzyknięto ją ikoną stylu – na kolejnych 3 rozdaniach nagród Grammy uchodziła za najlepiej ubraną gwiazdę, eksperymentując ze stylem vintage i pojawiając się w ikonicznych projektach Versace i Alexandra Wang. Dua Lipa miesza różne style równie chętnie w muzyce, jak i w modzie. Kocha kamp, awangardę i estetykę lat 90. – dla swojego pokolenia jest źródłem niekończących się inspiracji. Nie dziwi więc jej współpraca z marką Puma, która trwa nieprzerwanie od 2020 r. Teraz światło dzienne ujrzał kolejny projekt piosenkarki i sportowego brandu – kolekcja Flutur. 

Kolekcja Flutur – jeszcze więcej vibe’u lat 90.

Kolekcja Flutur jest zapowiedzią większej kolekcji, która pojawi się już w tym roku! Na razie w skład kapsuły wchodzą 4 basicowe elementy: czarny i biały T-shirt, bluza oversize z kapturem oraz sneakersy Mayze w nowej odsłonie. Ubrania emanują sportowym stylem lat 90. – minimalistyczne kroje i wyraziste detale pozwolą Ci stworzyć idealną streetwearową stylizację. Dla piosenkarki promującej kolekcję swoim nazwiskiem ważne było, aby pojawiły się w niej uniwersalne produkty, z których łatwo stworzysz świetne stylówki.Puma x Dua Lipa – motyl w roli głównej

Motyl – to pierwszy element, który przyciąga wzrok w kolekcji Puma x Dua Lipa. Opalizujący, pulsujący metalicznymi barwami symbol pojawia się zarówno na koszulkach i bluzie, jak i na języku sneakersów Mayze. Dlaczego pojawił się w kolekcji?

Motyle są dla mnie czymś więcej niż tylko pięknymi stworzeniami. Reprezentują transformację, nadzieję i metamorfozę. W ciągu ostatniego roku motyl stał się dla mnie szczególnie symboliczny i znaczący

Dua Lipa

Ale motyli w kolekcji Flutur jest więcej! Zresztą,  jej nazwa to określenie motyla w języku albańskim. Na pomysł ten również wpadła Dua Lipa, która w ten sposób chciała położyć nacisk na swoje multikulturowe dziedzictwo – artystka ma bowiem albańskie korzenie.

Przeczytaj inne artykuły