Herskind na Fashion Week w Kopenhadze: Skandynawski styl, który pokochał świat

Sara
|
08 sierpnia 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Fashion Week w Kopenhadze przyciąga wielbicieli mody z całego świata. Podczas pokazów mody będą mogli zobaczyć m.in. najnowsze kolekcje duńskiej marki Herskind, założonej w 2018 roku w stolicy Danii. Brand stał się istotnym graczem na skandynawskiej i międzynarodowej scenie modowej. Co zaprezentował na jednym z najważniejszych modowych wydarzeń?

Oczy branży modowej zwrócone są na Fashion Week w Kopenhadze. Skandynawskie miasto jest piątą stolicą mody, która gości właśnie najwybitniejszych projektantów, najlepsze marki, influencerów, dziennikarzy i ludzi ze świata mody. Ich uwagę skradł brand Herskind zarządzany przez projektantkę Birgitte Herskind i jej córkę Andreę.

Z miłości do mody i kobiet

Założycielką marki jest Birgitte Herskind – jedna z najbardziej doświadczonych projektantek w Skandynawii. Od początku tworzy ubrania, w które wplata nie tylko doskonałe umiejętności i wyobraźnię, ale także kobiecą siłę. Wyraziste płaszcze, zawijane spódnice, dopasowane marynarki i asymetryczne sukienki stały się symbolem języka projektowania Herskind.

Birgitte odkryła miłość do szycia ubrań, gdy odziedziczyła po ukochanej babci maszynę do szycia. – Zdałam sobie sprawę z tego, że mogę tworzyć ubrania, których nikt nie znajdzie w żadnym sklepie – mówiła w rozmowie z portalem alt.dk. Kreowanie mody jest dla niej stylem życia, napędza ją do nieustannego działania i pracy nad kolejnymi kolekcjami.

– Każdą falbanę konstruuję od nowa, więc każda ma swój własny charakter. Chcę, żeby moje ubrania wyróżniały się na tle innych. Muszę być odważna i zaufać swojemu projektowi – podkreśliła.

Ubrania Herskind mówią wprost: ujarzmij modę i spraw, aby była w życiu twoim największym sprzymierzeńcem. Proces projektowania i tworzenia stylizacji jest dokładny, przemyślany i pracochłonny. – To przeciwieństwo chodzenia na skróty. W każdy element garderoby wkładamy mnóstwo energii – podsumowała Birgitte Herskind.

Wysoka jakość i minimalizm. Herskind na Fashion Week

Na DNA Herskind składa się przede wszystkim krawiectwo, w którym dopasowanie i jakość idą w parze z naturalną kolorystyką łączącą odcienie kremu, beżu i szarości. Wrażenie robią także minimalistyczne detale, które podkreślają skandynawski styl ubrań, ale także nadają im światowego charakteru.

Herskind ubiera kobiety w stylizacje podkreślające ich siłę oraz pewność siebie. Tworzy je z materiałów wysokiej jakości, takich jak jedwab, skóra, wełna i kaszmir, odwołując się tym samym do fundamentów mody skandynawskiej, którą wyróżnia wysoka jakość, minimalizm oraz dbałość o pozyskiwanie najlepszych i ekologicznych materiałów.

Jak wystylizować garderobę w minimalistycznym stylu? Tego dowiesz się tutaj.