Przeczytasz w 3 min 24 maj 2024

IRO Paris: Nowojorski luz i paryski szyk

tekst: Sara
IRO Paris
Przeczytasz w 3 min

Uwielbiasz nonszalancki paryski styl? Imponuje ci nowojorski streetwear? Nie musisz szukać złotego środka, aby połączyć te dwa modowe światy. Znajdziesz je w kolekcjach marki zrodzonej w Paryżu i inspirowanej amerykańską sceną rockową lat 70. i 80. Odkryj z nami wyjątkową modę od IRO Paris.

Z branży muzycznej do świata mody

IRO Paris to francuska marka stworzona przez braci i byłych producentów muzycznych – Laurenta i Arika Bittonów. Jej historia rozpoczyna się w Nowym Jorku. Laurent przeprowadził się do miasta na początku lat osiemdziesiątych, aby kontynuować karierę jako główny gitarzysta i wokalista zespołu rockowego. Choć grupa muzyczna zyskała wielu fanów i podpisała kontrakt z BMG w Paryżu, zakończyła działalność po czterech latach koncertowania. Laurent połączył wtedy siły ze swoim bratem, Arikiem, by zająć się rodzinnym biznesem: modą.

Odkryj markę IRO Paris na Answear.com

Bracia Bitton przejęli po rodzicach markę Somebody. Wspólna praca nad rozwojem rodzinnego brandu ukształtowała doświadczenie i wiedzę Laurena i Arika na temat branży i pozwoliła im na założenie własnej marki. Tak w 2005 roku powstało IRO Paris, prezentując światu niewielką kolekcję T-shirtów, dżinsów i sukienek i podbijając serca miłośniczek mody. Od tamtej pory bracia Bitton tworzą ubrania, które łączą odważny nowojorski styl z francuskim wyrafinowaniem. Założyciele IRO Paris mają świeże spojrzenie na modę inspirowane miłością do architektury, muzyki i designu.

– Kiedy zobaczyłem energię Nowego Jorku i tutejszą modę, czułem się jak w Paryżu. W swojej pracy starałem się połączyć te dwie rzeczy w IRO Paris. Chcieliśmy mieć z Arikiem fajną kobiecą markę – bardzo przystępną, świeżą i intrygującą jednocześnie – wyjaśnia Laurent w rozmowie z The Cut.

Marka kieruje modowe projekty do wszystkich osób, które nie boją się eksperymentować ze swoim stylem. Daje im przestrzeń do poszukiwania oryginalnego wizerunku i możliwości interpretowania mody na własny sposób. Dzięki wyjątkowemu podejściu brand szybko zyskał popularność wśród miłośników mody w krajach europejskich, azjatyckich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii.

IRO Paris: Moda, który nie zna granic

Kobieta IRO Paris jest luksusowa i nonszalancka. Nigdy nie stara się wyglądać idealnie. Za to za każdym razem fascynuje modowymi wyborami. W codziennych stylizacjach szuka harmonii i symetrii, przełamując je subtelnymi kontrastami i charakterystycznymi wykrojami.

Wybiera unikatowe kroje sukienek z wyjątkowymi dodatkami, wykonanymi ze szlachetnych tkanin – od kaszmiru po jedwab – łącząc je ze skórzaną kurtką lub bikerami. Jest pewna siebie. Bez obaw dobiera różne materiały, fasony i design produktów, ponieważ wie, że w każdym zestawieniu będzie wyglądać zjawiskowo.

Zainspiruj się paryskim i nowojorskim stylem IRO Paris

„Nie tworzymy garderoby dla modelek z okładek magazynów, tylko dla super kobiet, które mijamy na co dzień na ulicach” – możemy przeczytać na stronie marki. Jej stylizacje są proste w formie, ale równocześnie niezwykle wyraziste. Bazują one na nowojorskim stylu vintage z dodatkiem rockowego charakteru, paryskiego romantyzmu i radosnego japońskiego szaleństwa. Mieszanka stylów zachowuje idealną równowagę IRO Paris między minimalizmem, wyrafinowaniem i nowoczesnością.

IRO Paris wyróżnia się sposobem, w jaki łączy tkaniny i kroje. Dobiera je niestandardowo do pory roku. „Skóra z wzorami, obcisłe i luźne kroje, lato w zimie i zima w lecie” – tak swoje spojrzenie na modę podsumowuje marka. Uosabiają ją wolna, nieustraszona i aktywna kobieta. Kobieta, która nosi co chce, i kiedy chce. Nie przejmuje się tym, jak na jej interpretację współczesnej mody zareaguje otoczenie. Dla tego francuskiego brandu moda i luksus nie mają granic.

Przeczytaj inne artykuły