Przeczytasz w 2 min 09 maj 2017

Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 2 min

Okularów przeciwsłonecznych nigdy za wiele! Jednak czy masz pewność, że każda para jest odpowiednio dobrana do Twojej twarzy? Sprawdź!

Poznaj 7 prostych zasad, które warto wcielić w życie, kiedy kupujesz okulary przeciwsłoneczne!

Przeciwieństwa się przyciągają

Szukaj okularów w kształcie, który jest przeciwny do kształtu Twojej twarzy. Na przykład jeśli masz okrągłą Twarz, wybierz prostokątne lub kwadratowe okulary.

Pamiętaj o równowadze

Przy doborze odpowiednich okularów pamiętaj, by ich rozmiar równoważył Twoją twarz. Na przykład jeśli masz twarz mniejszą na górze czy na dole, potrzebujesz jak największego modelu okularów, który pomoże zrównoważyć Twoją twarz.

Rozmiar ma znaczenie

Pamiętaj, że okulary podobnie jak ubrania często mają swoje rozmiary. Pamiętaj, by zawsze wybierać odpowiedni rozmiar oprawek – to nawet ważniejsze niż ich kształt!

Sprawdź, co już masz

Zobacz, jakie okulary wybierałaś w przeszłości. Przeanalizuj ich kształt i rozmiar i spróbuj go “zaktualizować” – na przykład wybierając oprawki w innym kolorze czy z innego materiału.

Szukaj najlepszego modelu

Najważniejsze jest to, by przymierzać możliwie jak najwięcej rodzajów oprawek. Dopóki nie sprawdzisz, jak wyglądać, nie będziesz wiedziała, czy są dla Ciebie odpowiednie. Przymierzaj wszystko, co się da – może znajdziesz swój nowy ulubiony kształt?

Okulary słoneczne, a okulary korekcyjne

Zwykle kształt, który wygląda dobrze w przypadku okularów korekcyjnych, będzie wyglądał równie dobrze przy okularach słonecznych. Jednak w tym drugim wypadku możesz pozwolić sobie na bardziej szalony kształt – przy ciemnych szkłach nawet najbardziej zwariowane oprawki będą prezentować się dobrze.

Kolor skóry i włosów a okulary

Tak samo jak w przypadku kształtu twarzy, zasada kontrastu tyczy się też koloru oprawek i Twojej twarzy oraz włosów. Kontrastujące okulary będą po prostu wyglądać lepiej!

Sprawdź najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w ANSWEAR.com>>

sunglasses

 1. Polo Ralph Lauren 2. Vogue Eyewear 3. Michael Kors 4. Ray-Ban

 1. Review 2. Missguided 3. Medicine 4. Parfois

 1. Emporio Armani 2. Komono 3. DKNY 4. Carrera

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

4 sposoby na kwiatowe wzory>>

Jak się ubrać na komunię? Zobacz 3 propozycje>>

Jakie ubrania optycznie Cię wyszczuplą?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

Przeczytaj inne artykuły