Przeczytasz w 4 min 15 cze 2021

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Sprawdź, co Ci pasuje!

tekst: Zofia O.
okulary słoneczne do twarzy
Przeczytasz w 4 min

Bez względu na to, czy nosisz jedynie okulary przeciwsłoneczne, czy też korekcyjne i tak ten dodatek musi być dopasowany do kształtu buzi. Dobry wybór spowoduje, że ukryjesz pewne niedoskonałości, a jednocześnie uwydatnisz największe atuty swojej urody. Jak dobrać okulary do twarzy? Podpowiadamy!

Okulary, czyli stylowy dodatek dla każdego!

Okulary korekcyjne, jak i warianty chroniące przed słońcem mogą być doskonałym uzupełnieniem stylizacji. Prawidłowo dobrane potrafią wpłynąć pozytywnie na nasz wizerunek. Kieruj się przede wszystkim kształtem twarzy oraz typem swojej urody. Okulary różowe są wprost stworzone do jasnej karnacji, za to czarne to klasyk, który może nosić każdy, od blondynek, po rudowłose.

Jakie okulary do trójkątnej twarzy?

Buzia w kształcie serca, czyli trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem oraz bardzo wąskim podbródkiem. Dysproporcja między górną, a dolną częścią jest dość wyraźna, a mocno zarysowane kości policzkowe jeszcze to podkreślają. Jakie oprawki tu pasują? Proporcje twarzy pomogą wyrównać owalne i okrągłe modele z bardzo delikatną obwódką lub z tą transparentną. Unikać natomiast należy ostrych form.

Okulary dla szczupłej twarzy – które będą najlepsze?

Panie drobne i bardzo smukłe powinny zdecydować się na formy – okrągłe, kwadratowe, a nawet na niektóre propozycje przypominające odwrócony trapez, czy „kocie oczy” w retro stylu. Niewielkie rozmiary są tu idealne! Niestety, ale duże prostokątne dodatki dobrane do małej buzi wyglądają karykaturalnie, tak samo jak okazałe egzemplarze oversize, na przykład muchy.

Twarz kwadratowa – jakie okulary wybrać?

Szerokie czoło i szczęka – to cechy charakterystyczne buzi kwadratowej. Dzięki okularom można optycznie wydłużyć twarz, dlatego postaw na model okularów lekko zaokrąglony układający się na linii brwi. W stylizacji może pojawić się beret noszony na bakier, albo kapelusz z dużym rondem, który również pomoże delikatnie zmienić proporcje buzi.

Jakie okulary do twarzy pociągłej?

Pociągła twarz przypomina nieco typ kwadratowy, ale co ważne tu buzia jest dużo dłuższa, a czoło bardzo wysokie. Proporcje pomogą wyrównać okulary o okrągłych oraz o owalnych soczewkach, jak i retro propozycje, na przykład nerdy, czy też pilotki. Dzięki nim pojawi się wyraźne skrócenie buzi, czyli cel będzie w 100% osiągnięty.

Jak dobrać okulary do twarzy owalnej?

Ludzie z owalną buzią są uznawani za prawdziwych szczęściarzy, bo w ich wypadku sprawdzi się w zasadzie każdy rodzaj okularów. Zachwycą oni w pilotkach, jak i w dużych muchach. To daje im niezliczone możliwości stylizacyjne! Symetryczna buzia pozbawiona ostrych rysów pozwala nosić nawet oprawki na żyłce i bardzo nietypowe kształty.

Buzia okrągła – jakie okulary pasują?

Twarz okrągła posiada zaokrąglony podbródek oraz policzki, a także niskie czoło. Decydując się na okulary z oprawkami o wyraźnych liniach jesteśmy w stanie optycznie wysmuklić owal. Strzałem w 10 okażą się kwadratowe i prostokątne warianty, ale koniecznie zwężające się ku dołowi. Rysy twarzy wyostrzą natomiast „kocie” modele, które delikatnie uniosą górną część buzi. Noś je nie tylko do sukienki rozkloszowanej, ale i do spodni oraz do białej koszuli.

Zobacz na naszym blogu artykuł: Gdzie kupić modne okulary przeciwsłoneczne?

Przeczytaj inne artykuły