Przeczytasz w 3 min 22 sie 2017

Jak nosić wysokie obcasy bez bólu? Poznaj 12 porad ANSWEAR.com

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 3 min

Pewnie każda z Was nie raz kupiła szpilki, które założyłyście raz i po tym, gdy okazały się niesamowicie niewygodne, odłożyłyście do szafy na zawsze. Co zrobić, by uniknąć takich nieudanych zakupów? Sprawdźcie nasze porady!

Poznaj nowe sposoby na wykorzystanie dezodorantu

Użycie dezodorantu pozwoli Ci w łatwy sposób zapobiec pęcherzom, które mogą pojawić się na Twoich stopach! Po prostu użyj sztyftu na stopach w miejscach narażonych na otarcia – z tyłu pięty czy w miejscu, w którym paski mogą stykać się ze skórą. Dezodorant zadziała jak bariera między skórą a butem, która zniweluje tarcie materiału o stopę!

Wybierz buty, które łatwo dopasować do stopy

Paseczki, paski, klamerki, zatrzaski – wszystko to, co sprawi, że Twoje obcasy będą właściwie dopasowane do stopy, pomoże Ci uniknąć ocierania i podrażnień, które powodują dyskomfort. Ponadto będą lepiej leżeć, dzięki czemu będą znacznie wygodniejsze, a chodzenie w nich nie będzie stanowiło problemu.

Dbaj o swoje buty

Zaprzyjaźnij się z dobrym szewcem! Przyda Ci się wtedy, gdy już nieco znosisz swoje buty – wtedy warto je zelować, ponieważ nierówne buty będą bardzo niewygodne i trudno będzie w nich chodzić. Za każdym razem, gdy zobaczysz, że buty zaczynają się psuć, odwiedź swojego szewca!

Pamiętaj o tym, że buty należy rozbić!

Kiedy już zdecydujesz się na nowe buty, warto “pomóc im” w odpowiednim dopasowaniu do stopy. Możesz albo oddać je do szewca, albo zrobić to sama za pomocą prawidła. Jeśli kupiłaś buty na kilka tygodni przed większym wydarzeniem, na które planujesz je założyć, ponoś je w domu kilka razy – tak na wszelki wypadek.

wysokie obcasy

Przymierzaj buty wieczorem

Przez cały dzień chodź w butach, które nosisz na co dzień, a wieczorem przymierz nowe buty – Twoje stopy będą bardziej spuchnięte niż rano. Dzięki temu jeśli po przymiarce okaże się, że buty cisną, są niewygodne lub w jakikolwiek sposób Ci nie odpowiadają, najprawdopodobniej tak będzie też gdy założysz je po zakupie.

Dokładnie zmierz swoje stopy

Jeśli dawno nie mierzyłaś stóp, zrób to przed zakupem nowych butów! Rozmiar stopy może delikatnie zmieniać się przez lata, więc najlepiej dokładnie sprawdź, jaki powinnaś nosić, by buty były możliwie jak najwygodniejsze.

Dostosuj swój chód

W zupełnie inny sposób będziesz chodzić w płaskich butach i w zupełnie inny na szpilkach – pamiętaj o tym! Twoje ciało na obcasach układa się zupełnie inaczej, dlatego też musisz dostosować do nich swój chód. Ćwicz w domu, zanim wyjdziesz na ulicę w wysokich butach – dzięki temu będziesz wyglądać naturalnie i czuć się znacznie lepiej!

Sklej palce u stóp

To dość niewiarygodna metoda, ale naprawdę potrafi pomóc! Sklejenie plastrem trzeciego i czwartego palca stopy sprawi, że podbicie stopy nie będzie bolało Cię tak szybko i tak bardzo, jak bez tej sztuczki. Między tymi palcami znajduje się nerw, który jest odpowiedzialny za ból podbicia. Dlatego, jeśli nie wybierasz odkrytych butów, zdecyduj się na ten trik – na pewno pomoże Ci przetrwać na obcasach trochę dłużej!

Wypróbuj sztuczkę z zamrożoną wodą

Jeśli buty, które kupiłaś są odrobinę za ciasne, znamy na to sposób. Wypełnij woreczek wodą do połowy, szczelnie go zamknij i umieść w butach. Następnie włóż buty do zamrażalnika na noc. Rankiem buty będą rozciągnięte – dzięki wodzie, która zamarznie i zwiększy swoją objętość.

Upewnij się, że Twoje stopy mają trochę miejsca w butach

Jeśli Twoje stopy są ściśnięte wewnątrz butów, nie ma możliwości byś wytrzymała w nich cały dzień czy wieczór. Dobierz buty tak, byś mogła odrobinę poruszać stopami – dzięki temu będzie Ci znacznie wygodniej.

Używaj silikonowych wkładek

Jeśli kupiłaś buty, które wydawały się wygodne, ale okazało się inaczej, spróbuj żelowych wkładek! Możesz umieścić je pod podbiciem, za piętą lub pod całą powierzchnią stopy. Dzięki temu stopa będzie miała zapewnione odpowiednie wsparcie, nie będzie się ślizgać i na pewno będzie boleć znacznie mniej niż bez wkładek!

Rozważ szerszy obcas

Wiemy, że wiele z Was uwielbia cienkie i bardzo wysokie obcasy – są piękne, a nogi wyglądają w nich świetnie, ale… nie sprzyjają stopom. Dlatego warto na co dzień wybierać (może mniej spektakularne, ale bardziej stabilne) grubsze obcasy, np. słupki. Zdecydowanie łatwiej się w nich chodzi oraz nie wywierają tak dużego nacisku na śródstopie – dlatego jeśli zamierzasz wytrzymać dłużej na obcasach, rozważ inną opcję niż szpilki.

 

 

Przeczytaj inne artykuły