Przeczytasz w 5 min 18 lis 2021

Jak chodzić w szpilkach? Poznaj praktyczne rady, jak poruszać się na obcasach!

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 5 min

Wysokie obcasy – trudno żyć z nimi, ale jeszcze trudniej bez nich! Jak je nosić, by nie odczuwać bólu? Sprawdź nasze porady?

Wysokie obcasy są idealnym rozwiązaniem nie tylko na większe wyjścia, bo będą doskonałe także do chodzenia na co dzień. Wyższe szpilki są niebywale urokliwe i stanowią poważną konkurencję dla obuwia na płaskiej podeszwie. Niektóre kobiety twierdzą, że nie wyobrażają sobie życia bez butów na obcasie. Chodzenie w szpilkach dla wielu wydaje się bardzo trudne, choć wbrew pozorom nie jest takie. Wystarczy jednak poznać kilka zasad, aby iść do przodu z klasą. Ćwiczenie chodzenia spowoduje, że Twoja pewność siebie wzrośnie! Nie od razu Rzym zbudowano, więc daj sobie czas na opanowanie tej umiejętności. Sprawdź koniecznie nasze triki chodzenia na szpilkach!

Szpilki, czyli obuwie na wysokim obcasie

Obuwie na podwyższeniu to kwintesencja kobiecości. Chodzenie na obcasach zmienia naszą postawę, poza tym sposób poruszania się. Te buty działają wręcz magicznie, jeśli zachowamy prawidłową technikę. Chodzenia na szpilkach uczy się, tak jak każdej innej umiejętności. Ten model ma wiele plusów, ponieważ tego rodzaju buty optycznie wydłużają nogi, do tego ciało wygląda smuklej. To nie koniec zalet, bo mięśnie łydek staną się silniejsze. W wysokich obcasach cały nacisk kładzie się na palce, więc często pojawiają się dolegliwości bólowe stóp. Niestety, ale również mięśnie dna miednicy cierpią, bo są poprzez to osłabione. Właśnie dlatego, szpilki lepiej zakładać sporadycznie niż decydować się na chodzenie w nich codziennie.

Jak chodzić w szpilkach?

Nauczyć się chodzić w szpilkach może każdy. Dużo jednak zależy od rodzaju butów, jakie wybierzemy. Dobry rozmiar szpilek to absolutna podstawa! Kluczowa jest zarówno długość wkładki, jak i szerokość dobrana do stóp. Pamiętaj, że fasony z paskiem wokół kostki zdecydowanie lepiej trzymają się nogi, choć nie pasują do każdej kobiety, bowiem ten detal może optycznie skracać kończyny dolne. Jak chodzić w szpilkach? Zacznij od typu niższego z 7-centymetrowym podwyższeniem, a dopiero z czasem zdecyduj się na te spektakularne, czyli 10-12. Wysokość obuwia ma znaczenie, choć ich stabilność zależy w dużej mierze od grubości obcasa i od tego, czy jest z przodu grubsza platforma. Bez względu na wariant poćwiczyć chodzenie. Dla Twojej stopy to ważne! Zapewniamy, że dzięki temu zyskasz na wysokich obcasach więcej odwagi i stabilności. Ćwiczenia chodzenia rozpocznij od grubszego słupka, a będzie o wiele prościej niż debiutować na smukłej szpilce.

Jak nauczyć się chodzić na obcasach?

Na płaskim obuwiu poruszamy się zupełnie inaczej niż na szpilkach. Nauka chodzenia na obcasach wymaga wyprostowanej sylwetki. Pamiętaj o ściśnięciu mięśni brzucha i łopatek. Całe ciało powinno tworzyć linię prostą. Sztywne nogi oraz kolana to popularny błąd, tak samo jak ustawianie się na całej stopie. Koniecznie rozluźnij się i idź swobodnie, a kroki dopasuj do swoich możliwości. Na początku najlepiej wykonuj małe, to doda Ci pewności siebie na co dzień. Na wszelki wypadek trzymaj nogi blisko siebie. Poruszamy się tak, aby ciężar ciała przenieść z pięty na palce stóp, a zatem na przednią część buta. Patrz przed siebie, a nie w dół, poza tym kieruj się w jednej linii. To proste ćwiczenia by prawidłowo chodzić. Krzyżują nogi tylko i wyłącznie modelki na wybiegu! Jak nauczyć się chodzić w szpilkach? Ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Stopniowo zwiększaj pokonywany dystans, do tego próbuj na różnych powierzchniach. Na początku możesz chodzić po domu oraz w jego najbliższej okolicy. Naukę chodzenia wdrażaj powoli, aby stopy się przyzwyczaiły do butów na szpilkach.

Jak chodzić w szpilkach i długo wytrzymać? Praktyczne rady!

Wiele kobiet zastanawia się, jak chodzić w wysokich szpilkach. Trików jest całkiem sporo. Nauka chodzenia na obcasach trwa. Do tych butów musisz się przyzwyczaić i dużo trenować. Wyobrażaj sobie równoległe linie, po których się poruszasz i stawiaj na ziemi piętę, dopiero resztę. Cały dzień w obcasach niekiedy męczy stopy oraz kolana. Pojawia się również opuchlizna. Chodzenie całą stopą bądź jedynie na palcach nie jest dobrym pomysłem. Stopniowo przenoś ciężar ciała. Wysokości obuwia są różne, a mimo to każde mogą nam po jakimś czasie doskwierać. Jak chodzić w szpilkach bez bólu? Na rynku jest sporo przydatnych gadżetów. Do środka włóż wkładki lub zapiętki, wtedy damskie szpilki będą idealnie leżeć. Produkty pod palce stabilizują całą stopę, do tego wysokość obcasa jest mniej odczuwalna. Dobrze też buty damskie wcześniej rozchodzić, wtedy się lepiej układają. Twoje stopy będą Ci wdzięczne! Wysokie szpilki noś naprzemiennie z modelami na niskim obcasie. Zapewniamy, że szybko będziesz biegać w szpilkach i zapomnisz o płaskich butach!

Wskakuj w szpilki!

Sprawdź koniecznie na naszym blogu artykuł: Jak ubrać się na kolację ze znajomymi?

Przeczytaj inne artykuły