Jak rozpoznać podróbki? 6 wskazówek

Podróbki są coraz trudniejsze do rozpoznania i czasem przypominają wręcz idealnie skopiowane repliki. Jak więc odróżnić podróbkę od oryginału? Zobaczcie 6 wskazówek, które Wam w tym pomogą!

Ubranie z metką od projektanta to wyznacznik luksusu i atrybut, który pomaga nam czuć się stylowo i ekskluzywnie. Jednak, oprócz cech związanych z naszym wyglądem, od markowych ubrań oczekujemy też najwyższej jakości i wyjątkowego designu. To w tym przypadku, pojawia się pierwszy znak, że mamy do czynienia z podróbką – są one wykonane z gorszej jakości materiałów, a okres ich użytkowania jest znacznie krótszy od oryginału. Co jednak, jeśli na pierwszy rzut oka nie widać różnicy? Najlepszym sposobem na rozpoznawanie podróbek jest spojrzenie na szczegóły. Poniżej znajdziecie 6 wskazówek, na które należy zwrócić uwagę przy odróżnianiu oryginału od podróbki.

1. Szwy

Jeśli szwy są niedbale wykonane, linie nie są proste a nici nie są przycięte – najprawdopodobniej mamy do czynienia z podróbką. Oryginalny, markowy projekt będzie miał zawsze proste i równe szwy wokół kieszeni. Niektóre marki udostępniają swoje wzory szycia, które można porównać z produktem, który chcemy kupić.

2. Materiał

Designerskie przedmioty wykonane są z wysokiej jakości tkanin, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz podszewek i etykiet. Fałszywe przedmioty mogą wydawać się grubsze i mniej wygodne. Jeśli przedmiot jest skórzany, powinien mieć nieregularną teksturę i delikatny skórzany zapach. Sztuczna skóra może wyglądać bardziej jednolicie i pachnieć chemicznie. Skład materiałów na etykietkach pielęgnacyjnych jest przydatny, aby upewnić się, że w przypadku konkretnych produktów stosowane są wyłącznie materiały wysokiej jakości.

3. Zamki i guziki

Wszystkie zamki powinny swobodnie się przesuwać i nie stawiać oporu, a górne i dolne części suwaków powinny idealnie do siebie pasować. Większość projektantów będzie również używać markowych suwaków, ozdobionych skrótem, całą nazwą lub charakterystycznymi dla marki szczegółami. Podobnie z guzikami – często są one sygnowane, a większość projektantów używa oryginalnych guzików z masy perłowej.

4. Metki i etykiety pielęgnacyjne

Wewnętrzne etykiety pielęgnacyjne mogą być przydatne w celu sprawdzenia informacji dotyczących materiałów. Zazwyczaj można też sprawdzić kraj pochodzenia, aby upewnić się, że odzież jest rzeczywiście wykonana w danym miejscu. Kluczową cechą nowoczesnych, markowych ubrań są również numery RN i CA, które można zidentyfikować i łatwo wyszukać online dla niemal każdej etykiety projektanta. Warto zwrócić też uwagę na błędy ortograficzne i gramatyczne na metkach.

5. Logo

Loga w przypadku podróbek są często odcięte i nie wyrównane na szwach. Wyrównanie logo jest czasochłonne i jest znakiem profesjonalnego rzemiosła, a co za tym idzie, wyższych kosztów produkcji, które towarzyszą wyrobom dóbr luksusowych. W przypadku torebek, większość designerskich modeli będzie zawierała metalowe logo, więc należy uważać na wszelkie emblematy wykonane z tworzywa sztucznego. Tutaj także liczą się szczegóły; czasem metka z logo umieszczana jest również wewnątrz przedmiotu – wtedy ilość szwów na przyszyciu będzie po obu stronach zawsze identyczna.

6. Cena

Jeśli cena jest zbyt dobra, żeby była prawdziwa, to zazwyczaj tak jest. Towary o dużej wartości, które zwykle są sprzedawane za dużo wyższą cenę, powinny być traktowane z podejrzeniem i uznawane za sfałszowane, chyba że sprzedawca jest w stanie przedstawić przekonujące i niepodważalne dowody, że jest inaczej. Wiele oszustw kryje się również za przedsięwzięciem outletów. Warto wiedzieć, że większość luksusowych marek ich nie posiada.

Sprawdź naszą ofertę marek premium:

Tommy Hilfiger

  

 

1.Polo, Tommy Hilfiger  2. Trencz, Tommy Hilfiger  3. Torebka, Tommy Hilfiger  4. Torebka, Tommy Hilfiger 

Więcej produktów marki Tommy Hilfiger znajdziesz tutaj <<

Ralph Lauren

   

1.Torebka, Lauren Ralph Lauren 2. Torebka, Lauren Ralph Lauren  3. Torebka, Lauren Ralph Lauren 4. Portfel, Lauren Ralph Lauren 

Więcej produktów marki Ralph Lauren znajdziesz tutaj <<

Emporio Armani 

   

1.Top, Emporio Armani  2. T-shirt, Emporio Armani  3. Okulary przeciwsłoneczne, Emporio Armani  4. Okulary przeciwsłoneczne, Emporio Armani 

Love Moschino

  

1.Plecak, Love Moschino 2. Torebka, Love Moschino 3. Torebka, Love Moschino  4. Portfel, Moschino

Więcej produktów marki Love Moschino znajdziesz tutaj <<

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz oryginalny, licencjonowany produkt od sprawdzonych dostawców, koniecznie sprawdź naszą ofertę marek premium  >> https://answear.com/marki.html

 

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Jak powiększyć biust? Sprawdź nasze triki!>>

Modowe trendy na rok 2018>>

Ponadczasowy black denim – z czym go łączyć? Zobacz 6 stylizacji >>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.