Przeczytasz w 3 min 25 lis 2020

Kolekcja Vans x MoMA – niech sztuka zagości także w Twojej stylizacji

tekst: Justyna M.
vans moma kolekcja
Przeczytasz w 3 min

Tegoroczna jesień obfituje w szereg spektakularnych współprac. Jedną z nich jest wyjątkowa kolekcja Vans x MoMA, stworzona po to, by rozsławić sztukę współczesną. Teraz prace Salvatora Dali możesz podziwiać nie tylko w muzeum, ale także na sobie!

Nie musisz jechać do nowojorskiego Muzeum Sztuki Współczesnej (MoMA), aby zobaczyć arcydzieła największych artystów XIX i XX wieku. Salvador Dali, Claude Monet czy Wassily Kandinsky zagościli bowiem na limitowanej kolekcji ubrań i dodatków kultowej marki Vans. To wspaniała wiadomość, która ucieszy nie tylko fanów sztuki. Warto dodać, że MoMA starannie wybiera brandy, z którymi podejmuje współpracę.

MoMA jest podekscytowane współpracą z Vansem, ponieważ marka ta również ma bogatą historię we wspieraniu ekspresji artystycznej. Prowadzimy ograniczoną liczbę kolaboracji i naszym celem zawsze jest zainteresowanie szerszej publiczności sztuką współczesną. Cieszymy się, że możemy dotrzeć do miłośników sztuki na całym świecie za pośrednictwem globalnej sieci Vans

Robin Sayetta, wicedyrektorka ds. Licencji i Partnerstw w MoMA

Co znajdziemy w kolekcji Vans x MoMA?

Kolekcja Vans x MoMA  dzieli się na 3 linie, z których każda poświęcona jest innemu artyście. Motyw najbardziej znanego obrazu Salvadora Dali „Trwałość pamięci” pojawia się na modelu tenisówek Vans Old Skool Twist, gdzie zdobi boczne panele i malowniczo przekształcona podeszwę, a także na bluzie i T-shircie. Abstrakcyjna twórczość Wassily Kandinsky’ego została wykorzystana w modelu Classic Slip-On oraz na froncie bluzy, koszulki i czapki – uwieczniono na nich obraz „Orange”, który artysta namalował podczas nauczania w niemieckiej szkole artystycznej Bauhaus. W kolekcji Vans x MoMA nie mogło też zabraknąć najbardziej znanego impresjonisty. Claude Monet i jego „Lilie wodne” pojawiają się na butach Authentic, bluzie i czapce z daszkiem.


Odkryj kolekcję Vans x MoMA

Artystyczne serie to nie wszystko! W kolekcji pojawiają się także produkty z kultową kratką Vans zinterpretowaną na nowo – z wpisanym we wzór logotypem MoMA.

Koszula do jeansów – klasyczne zestawienie, które wcale nie musi być nudne! >>>

Spodnie bootcut – dla kogo przeznaczony jest ten fason? >>>

Jak znaleźć idealne spodnie dla gruszki? >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły