Przeczytasz w 3 min 10 maj 2021

Komu pasuje dekolt typu halter?

tekst: Zofia O.
dekolt halter dla kogo
Przeczytasz w 3 min

Wbrew pozorom typów dekoltów jest całkiem sporo. Podkoszulkowe wycięcie i w serek jest niezwykle klasyczne, bo pasuje praktycznie każdemu. A dekolt halter dla kogo? Sprawdź, kto może nosić takie nietypowe wykończenie!

Jak wygląda dekolt halter?

Dekolt halter wyróżnia się tym, że ma zabudowaną górę, a mocniej wycięte boki, dlatego odsłania ramiona i jednocześnie niewielki fragment pleców. Jego krój przypomina nieco trapez, dzięki temu wygląda niezwykle efektownie. Sama góra może mieć różne odsłony, od fantazyjnych wiązań na szyi, po wysoką stójkę z zapięciem. Dekolt halter znajdziemy przy sukienkach, koszulkach, kombinezonach, a nawet przy krótkich topach odsłaniających brzuch i przy kostiumach kąpielowych, na przykład mini bikini. Takie ubrania świetnie pasują do prostych dołów, jak i do tych inspirowanych gorącymi trendami sezonu.

Dekolt halter dla kogo?

Niestety, ale dekolt halter nie pasuje każdej kobiecie. Tego typu wycięcie najkorzystniej prezentuje się na paniach z niewielkim bądź ze średnim biustem, a to dlatego że ta forma optycznie go powiększa. Co ważne jeśli wybierzesz falbanki, marszczenia, albo inne podobne detale zlokalizowane w okolicy piersi jeszcze mocniej spotęgujesz ten efekt! W ubraniu z dekoltem halter ładna linia ramion zostanie wyeksponowana, tak samo jak długa szyja.

Dekolt halter – dla kogo nie pasuje?

Zdecydowanie odradza się noszenie dekoltu halter dla kobiet, które mają spore piersi, a także krótką szyję. W takim stroju jeszcze mocniej to podkreślimy! Mało tego, ponieważ duże trudności mogą pojawić się również przy wyborze bielizny, bo większy biust potrzebuje solidnego podtrzymania. Właścicielki szerokiej linii ramion również powinny uważać na bluzki i sukienki z dekoltem typu halter, bo on bardziej uwydatni ten mankament.

Dekolt halter w stylizacji

Sukienka koktajlowa z dekoltem halter nie wymaga już naszyjnika, ponieważ sama w sobie jest strojna, dlatego w looku wystarczą kolczyki oraz bransoletka. Można wybrać ozdoby do ucha znajdujące się blisko niego, albo wręcz przeciwnie, długie i wiszące. W dziennej stylizacji również pozwolimy sobie na tego typu biżuterię, bo ona idealnie współgra z tym wycięciem. Równie dobrze możemy z tego dodatku zrezygnować na rzecz okularów Guess z widocznym logo, tudzież w luźniejszym zestawie wykorzystać nakrycie głowy, na przykład czapkę z daszkiem.

Przeczytaj inne artykuły