Przeczytasz w 3 min 20 cze 2023

Mocny przekaz od Answear.LAB podczas Co Jest Grane Festival 2023

tekst: Barbara R.
Przeczytasz w 3 min

“Nie mamy zgody na przemoc” – tymi słowami marka Answear.LAB zachęcała do walki z przemocą wobec kobiet, podczas zakończonego w ten weekend Co Jest Grane Festival. Answear.LAB już po raz trzeci dołączyła do wydarzenia, tym razem będąc partnerem głównym. 

W weekend 16-17 czerwca 2023 r., Warszawa tętniła energią i dźwiękami najlepszych artystów. Podczas Co Jest Grane Festival Answear.LAB stworzył niezapomniane doświadczenie dla wszystkich miłośników muzyki i kreatywności. Topowe polskie artystki i artyści, swobodna atmosfera, wreszcie działania, które przynoszą moc – oto, co działo się na festiwalu.

MAMY MOC! – by zwalczać PRZEMOC

Festiwal to nie tylko muzyka i moda. Aktywacja charytatywna “Nie ma zgody na przemoc”, organizowana we współpracy z Fundacją Feminoteka, przypomniała nam, że siłą wspólnych działań, dobrych słów i gestów jesteśmy w stanie pokonać PRZEMOC.

Dobrze, kiedy za słowami, idą czyny. Antyprzemocową deklarację marki podchwyciły setki uczestniczek festiwalu. Zaproszone przez markę do symbolicznego protestu wobec przemocy, wspólnymi siłami zaklejały ścianę z hasłem społecznej akcji, słowami takimi jak: “miłość”, “szacunek”, “wsparcie”, “czułość” i wieloma innymi. Wówczas “Nie mamy zgody na przemoc” zmieniło się w “Mamy moc”. Co ważne, w całym przedsięwzięciu chodziło także o realne wsparcie. Marka Answear.LAB przekazała 20 tys. zł Fundacji Feminoteka, która od lat staje po stronie kobiet.   

Kobiece głosy z mocnym przekazem

Słowa mają moc i głos kobiet się liczy. Dlatego podczas festiwalu wspólnie z organizatorami marka stworzyła także specjalną strefę spotkań BE SHERO, inspirowaną nazwą limitowanej kolekcji festiwalowej. W ciągu dwóch dni publiczność przysłuchiwała się w niej dyskusji artystów i pozostałych gości specjalnych, poruszających sprawy istotne dla współczesnych kobiet. Podczas Co Jest Grane Festival oddaliśmy głos tym kobietom, które mogą być inspiracją czy pomocą dla innych kobiet we wzmacnianiu ich siły charakteru i sprawczości. Kobieca moc wybrzmiała chociażby podczas spotkania z udziałem Katarzyny Dacyszyn – aktywistki  i ekspertki ds. stalkingu oraz Jolanty Gawędy –  wiceprezeski Fundacji Feminoteka. 

Atrakcje w strefie BE SHERO

Bohaterką i inspiracją kolekcji BE SHERO, prezentowanej w festiwalowej strefie Answear.LAB, była współczesna kobieta: konsekwentna, rosnąca w siłę i stawiająca siebie na pierwszym miejscu, pewna siebie, wiedząca czego oczekuje od życia, motywująca siebie i inne kobiety do działania. 

Marka Answear.LAB od lat angażuje się w szereg działań promujących ideę siły współczesnych kobiet do zmieniania świata. W tym roku już po raz trzeci dołączyła do Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw. (16-17 czerwca). Chcąc dotrzeć do kobiet, być blisko nich, jest jest obecna na wielu wydarzeniach nie tylko w Polsce, ale na wszystkich 11 rynkach, na których działa.

Przeczytaj inne artykuły