Przeczytasz w 3 min 26 lut 2016

NEW BALANCE – obuwie ze 100-letnią historią

tekst: Joanna K. - ANSWEAR.com
Przeczytasz w 3 min

New Balance Lifestyle Spring/Summer 2016, Montauk, NY

Dowiedz się więcej na temat jednych z najpopularniejszych butów sportowych na świecie! 

[one-half-first] New Balance to jedna z najpopularniejszych na świecie marek sportowych.  Założona w 1906 r. przez brytyjskiego imigranta Williama J. Rileya w Bostonie. Oryginalna, pełna nazwa firmy brzmiała New Balance Arch Support Company.  Ideą przyświecającą założycielowi marki była chęć poprawy komfortu pracy robotników, którzy nosili niewygodne buty i mieli pracę stojącą. Sprawiło to iż, pierwszym produktem, który firma wypuściła na rynek były specjalne wkładki do butów, umiejscawiane pod łukiem stopy. Miały one na celu zapewnienie wygody oraz utrzymania lepszej równowagi ciała (ang. balance).

New Balance – buty do biegania

W 1933 roku Riley rozpoczął współpracę ze swoim ówczesnym pracownikiem Arthurem Hall’em. Ich innowacyjne pomysły spowodowały ogromny sukces i wzrost popularności marki w ówczesnych czasach.

Momentem przełomowym okazał się rok 1938, kiedy to firma wyprodukowała pierwszy model obuwia, dla lokalnego klubu biegaczy. Jakość i komfort użytkowania sprawiły, że New Balance stał się czołowym producentem obuwia do biegania. W efekcie prowadzenia wieloletnich badań, w 1960 r. marka wypuściła na rynek model lekkich butów dla biegaczy – Trackster. Innowacyjność tego obuwia dotyczyła sposobu dopasowania rozmiarówki – brano pod pod uwagę nie tylko długość stopy, ale także jej szerokość.

Nowy system numeracji umożliwił jeszcze lepsze dopasowanie i komfort użytkowania tych butów. W 1978 r., ówcześnie wypuszczony  model, M320 został okrzyknięty najlepszym obuwiem dla biegaczy przez prestiżowy magazyn „Runner’s world”. [/one-half-first]

[one-half] New Balance – kultowe buty na co dzień

Obecnie, historia marki New Balance sięga już ponad 100 lat. Co ważne, w 2005 roku, firma stała się drugą najpopularniejszą marką sportową na świecie pod względem ilości sprzedanych sztuk, a „N-ka” stała się znakiem charakterystycznym naszych czasów.

New Balance nie nadaje swoim butom konkretnych nazw. Każda para obuwia ma przydzielony indywidualny numer. Charakterystycznym elementem każdej pary obuwia jest litera N umiejscowiona z boku. Buty, dostępne w ogromnej palecie kolorów, łączą w sobie innowacyjne technologie, niesamowity komfort użytkowania oraz niepowtarzalny styl retro. Obecnie w ofercie marki znajdziemy zarówno obuwie dla biegaczy, jak i sneakersy damskie do noszenia na co dzień.

New Balance – obuwie celebrytów i artystów

Ciekawostką może być fakt, iż mimo ogromnej popularności obuwia New Balance wśród artystów i celebrytów, firma nigdy nie opłaciła żadnej gwiazdy w celu promocji marki. Użytkownicy New Balance zgodnie przekonani są co do jakości i komfortu użytkowania tego obuwia, dlatego też sami tak chętnie je noszą, zapewniając marce dodatkową popularność. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób firma przeznacza na podnoszenie komfortu użytkowania swojego obuwia oraz udoskonalanie nowych technologii.

Obuwie New Balance noszone jest nie tylko przez sportowców, ale również przez artystów, hipsterów, czy fashionistki na całym świecie. W ciągu ostatnich lat, na fali wzrostu popularności noszenia damskiego obuwia sportowego na co dzień, New Balance  stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek spotykanych na ulicach. Buty New Balance łączone są obecnie zarówno z odzieżą casualową, jak również z elegancką garderobą. Doskonale prezentują się w tradycyjnym połączeniu z dżinsami i t-shirtem, czy też nonszalancko zestawione ze stylową sukienką.  [/one-half]

Zainteresowała was historia marki New Balance? Marzysz o zakupie wymarzonej pary? W sklepie answear.com znajdziesz naprawdę duży wybór modeli i kolorów.

buty new balance

new balance obuwie

buty new balance

buty new balance

 

 

 

Przeczytaj inne artykuły