Niech żyje kolor! Nowa odsłona kultowej kolekcji – EVIVA L’ARTE!

Barbara R.
|
20 lutego 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Niech żyje sztuka! Medicine startuje z kolejną odsłoną kultowej kolekcji w EVIVA L’ARTE 2023. Tym razem marka zwraca uwagę na twórców, którzy zrewolucjonizowali podejście do koloru w malarstwie. A dzięki przeniesieniu ich dzieł na ubrania, pojęcie colour therapy nabiera artystycznego wymiaru!

Niech żyje kolor

Kolekcję poświęcono dziełom, w których kolor ma nadrzędne znaczenie – oddaje emocje, odkrywa sens, przekazuje to, co trudno wyrazić słowami. Obrazy przeniesione na ubrania zyskują inny wymiar, stają się nośnikiem nowych doznań artystycznych. Te arcydzieła towarzyszą nam od pokoleń i są nieocenioną częścią światowej kultury. Choć pochodzą z różnych okresów, stale przynoszą inspiracje, dając odbiorcy szerokie pole do interpretacji.

Galeria mistrzów koloru

W kolekcji EVIVA L’ARTE 23 pojawiły się więc największe światowe nazwiska. Nie zabrakło m.in. Paula Gauguina, dla którego charakterystyczne było syntetyczne traktowanie plam barwnych. Dzięki Medicine przyjrzysz się także bliżej pracom Paula Klee, lubiącego eksperymentować z formą i kolorami. Zachwycisz się obrazami Pieta Mondriana, który zasłynął ze stosowania w swojej twórczości trzech barw podstawowych. Marka zaprasza do poznania wszystkich artystów z kolekcji i zgłębienia ich twórczości. Te wielkie dzieła malarskie dotychczas można było podziwiać głównie na wystawach – dzięki ubraniom Medicine trafiają na ulice, by tworzyć niestandardową galerię obrazów zachęcających do nieustannego poszerzania horyzontów.Niech Twoja stylizacja przemówi

W kolekcji, jak co roku, nie mogło zabraknąć propozycji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn:  koszule, bluzy, sukienki, T-shirty oraz dodatki urzekają kolorowymi kompozycjami.  Wyjdź poza utarte schematy, bo… kolor ma znaczenie. Wolisz Gustava Klimta czy Piet Mondriana? Wybierz ulubionego artystę i dzieło, które najlepiej wyrazi Twój styl. Stylizacja niech “przemówi” za Ciebie: niech żyje sztuka!