Przeczytasz w 2 min 01 mar 2024

Odkryj piękno siostrzeństwa z kolekcją Sisterhood Treasure

tekst: Sara
Sisterhood Treasure
Przeczytasz w 2 min

W najnowszej kolekcji specjalnej Answear.LAB ubiera kobiety w niepowtarzalny styl i siłę siostrzeństwa. Sisterhood Treasure to kolekcja, w której dominuje power dressing w różnych formach – od skórzanych garniturów, aż po komplety i długie suknie. Stylizacjom towarzyszy ręcznie wykonana biżuteria z kamieni naturalnych.

Modowy hołd dla siostrzeństwa

Kolekcja Sisterhood Treasure to zupełnie nowa odsłona marki Answear.LAB. Stylizacje, które powstały z miłości do kobiet i do mody, to punkt wyjścia do opowiadania o  siostrzeństwie jako wspólnocie kobiecych doświadczeń. Przesłanie kolekcji wyraża się w każdej kreacji poprzez dobór kolorów, fasonów, wzorów, a także najdrobniejszych detali.

Więzi siostrzeństwa ilustrują w kampanii Sisterhood Treasure dwie niezwykłe siostry: top modelka Monika „JAC” Jagaciak i utalentowana lekkoatletka Anna Jagaciak. Ich bliska, szczera relacja emanuje z analogowych portretów przypominających fotografie-wspomnienia kolekcjonowane przez całe życie. Symbolem siostrzeństwa łączącym zdjęcia jest amarylis, kwiat, który uosabia kobiecą dumę, determinację i piękno.

W kolekcji specjalnej Sisterhood Treasure każda kobieta odnajdzie zarówno modową interpretację najnowszych trendów oraz inspirującą wizję silnego, wspierającego siostrzeństwa. – Chcemy, by kobiety poczuły się silne i piękne, nosząc stylizacje od Answear.LAB. Jednocześnie zachęcamy je, by budowały wspólne relacje oparte na zaufaniu i zrozumieniu – mówi Agnieszka Pruchnik, brand director Answear.LAB.

Sisterhood Treasure: Minimalizm, elegancja i kobiecość 

Dominującym stylem w kolekcji Sisterhood Treasure jest power dressing, prezentowany w formach skórzanych garniturów, kompletów, trenczy czy długich sukni. Kroje stylizacji są minimalistyczne i nowoczesne. Nawiązują do stylu skandynawskiego, ale łączą go z kobiecymi i romantycznymi wzorami przeskalowanych kwiatów oraz przeźroczystościami.

– Kolory nude i szarości w tych stylizacjach przełamane są energetyczną i symbolizującą odwagę czerwienią jak total look u Valentino oraz ponadczasową czernią. Dzięki uzupełnieniu tych odcieni o kojarzące się z nadchodzącą wiosną, neutrale i biel paleta kolorów kolekcji Sisterhood Treasure odzwierciedla różnorodność i głębię kobiecych doświadczeń – opisuje Sylwia Jaskulska, główna projektantka Answear.LAB.

Na estetykę kolekcji składają się florystyczne i geometryczne motywy. Natomiast formę nadają jej takie materiały i struktury jak szyfon, gnieciona tafta, patyna, postarzenia, frędzle, ćwieki, oraz kwiaty w wersji 3D. Charakter stylizacji wzmacniają wyraziste dodatki, w tym szpilki z paskiem nad kostką i odkrytą piętą jak u Gucciego czy Yves’a Saint Laurenta.

Biżuteria wykonana z kamieni naturalnych

Answear.LAB po raz pierwszy w swojej historii wprowadza kolekcję biżuterii, wykonaną ręcznie z kamieni naturalnych. Dzięki tym dodatkom kobiety będą mogły podkreślić unikalność swojego wyglądu, charakteru i stylu.

Kamienie naturalne, choć są do siebie podobne, różnią się kształtem, barwą, połyskliwością oraz przypisywanej im symbolice. W kolekcji specjalnej Sisterhood Treasure znajdziemy trzy główne kamienie naturalne, odnoszące się do jej idei. Ich dobór nie jest przypadkowy.

Kamienie dodają siły, wsparcia i pozytywnej energii każdej kobiecie, która będzie je nosić. Czarny turmalin to minerał o głębokiej barwie, dający siłę i ochronę. Czerwony granat dodaje nam odwagi i nadziei. Z kolei kryształ górski wzmacnia, stabilizuje energetycznie i pozwala na osiągnięcie wewnętrznej harmonii. Wykonana z nich biżuteria stanowi doskonałe uzupełnienie stylizacji z kolekcji Sisterhood Treasure, w której każdy element jest częścią starannie zaplanowanej modowej opowieści.

Przeczytaj inne artykuły