Przeczytasz w 2 min 25 kwi 2024

Odkryj swój unikatowy styl z marką Diesel

tekst: Sara
Diesel
Przeczytasz w 2 min

Odważna, nowoczesna, inspirowana subkulturą grunge i modą alternatywną – taka jest marka Diesel. Od początku istnienia zachęca odbiorców do łamania zasad, zabawy stylem i poszukiwania własnego sposobu na wyrażanie siebie poprzez modę. Odkryj oryginalną modę tego brandu z Answear.com.

Moda nabuzowana młodzieńczą energią

Diesel – włoską markę premium – założył w 1978 roku projektant Renzo Rosso. – Całe życie pragnąłem robić coś innego niż inni. Próbowałem naginać istotę egzystencji. I tak, ludzie nazywali mnie szalonym, ale ja wcale nie uważam, że taki jestem. Może im się tak wydawać dlatego, że od zawsze bardzo liczę się z młodymi pokoleniami i staram się odpowiadać na potrzeby tych ludzi – mówił założyciel marki w rozmowie z portalem kmag.pl.

Rosso wkroczył do branży fashion z odważnym, choć dla wielu niezrozumiałym pomysłem na produkowanie zniszczonego, szarpanego denimu. – Od początku niewielu się to podobało – podkreślał Rosso. Śmiały pomysł założyciela Diesela szybko zyskał fanów na całym świecie.

ZAINSPIRUJ SIĘ STYLEM MARKI DIESEL

Moda promowana przez markę wyróżniała się nowoczesnym wzornictwem inspirowanym ubraniami robotników, subkulturą grunge i modą alternatywną, produkowaną w stylistyce unisex. Charakterystyczne dla Diesela przetarcia, odwrócone szwy i marszczenia kiedyś szokowały, dziś są wizytówką marki. Oddana w ręce nowego dyrektora kreatywnego, którym jest Glenn Mertens, marka Diesel wciąż zaskakuje i pozostaje hegemonem w swojej niszy, czego przykładem jest kolekcja na sezon wiosna-lato 2024.

Diesel – „Only the Brave”

Diesel, pod kierownictwem Glenna Mertensa, ewoluował, przesuwając granice własnej kreatywności, odwołując się jednocześnie do nostalgicznego uroku lat 80 i 90. Kwintesencja nowego stylu marka zaprezentowała na pokazie „Only the Brave” zorganizowanym w ramach Mediolańskiego Tygodnia Mody.

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2024 wyróżnia się prostotą fasonów połączonych ze swobodnym stylem, włoskim charakterem i zadziornym designem. Na wybiegu pojawiły się m.in. sukienki z estetycznymi prześwitami, komplety z interesującymi przeszyciami, marszczeniami i finezyjnie farbowanymi tkaninami.

Podstawę stylizacji na wiosnę i lato stanowi denim z efektem sprania. Różne odcienie celowo zniszczonego jeansu, w postaci kurtek, spodni, spódnic, sukienek, a nawet butów zestawiono w niezwykle modne w tym sezonie monochromatyczne looki. Przetarcia i zniszczenia materiału przewija się także w dzianinowych elementach kolekcji, tworząc efekt podobny do uwielbianych przez międzynarodowe gwiazdy kreacji „naked dress”.

– Kolekcja jest uosobieniem kreatywnej idei, która towarzyszy nam podczas procesu tworzenia. Jest ciekawa i eksperymentalna w każdym detalu. Wierzę, że żyć należy intensywnie i cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Każdy dzień powinien być imprezą  – mówił Glenn Mertens.

Wyjątkowe ubrania i dodatki marki Diesel znajdziesz na Answear.com.

Przeczytaj inne artykuły