Przeczytasz w 2 min 12 sty 2024

Polscy projektanci, którzy podbijają świat mody

tekst: Sara
Polscy projektanci
Przeczytasz w 2 min

Mówiąc o modzie, omawiamy najczęściej prace światowej sławy twórców, zapominając, że w Polsce działa wielu utalentowanych kreatorów stylu. Polscy projektanci doskonale odnajdują się w obecnych trendach i umiejętnie z nich korzystają. Oto lista najpopularniejszych twórców.

Znani polscy projektanci mody

Marki premium dla niej bez trudu zamówimy bez wychodzenia z domu, na przykład ze sklepu internetowego Answear.com. Zagraniczne brandy są sławne, pożądane i wyróżniają się popularnym projektami. Niewiele osób wie, że polscy projektanci mody wpisują się w światowe trendy, a do tego są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Ich kolekcje mogą być poważną konkurencją dla twórców z Paryża czy Mediolanu. W naszym kraju działa sporo kreatorów mody. Znani polscy projektanci zajmują się działem damskim oraz męskim, a nawet i dziecięcym. Od lat w najpopularniejszej grupie przewija się kilka nazwisk. Część z nich jest rozpoznawalna za granicą.

Polscy projektanci mody męskiej

Nie da się ukryć, że z reguły modzie męskiej poświęca się mniej czasu niż damskiej. Nic dziwnego, że krawcy tworzący wyłącznie dla panów są zjawiskiem niezwykle rzadkim. W kraju jest tylko kilku takich specjalistów. Polscy projektanci mody oferujący stroje dla mężczyzn to przede wszystkim Tomek Ossoliński. To prawdziwy spec od garniturów.

Kolejnym twórcą idealnie skrojonych kompletów jest Mariusz Przybylski, który ma w ofercie też damską linię. Słynie on z odważnych nadruków oraz niebanalnych kampanii. Warto wspomnieć, że polski projektant mody Robert Kupisz – fan stylu grunge oraz sportu – nie zapomina o facetach i tworzy dla nich unikatowe projekty.

Sprawdź produkty MMC Studio

Polskie projekty a moda damska

Popularni projektanci mody kierują swoją ofertę przede wszystkim do kobiet. Gosia Baczyńska, Maciej Zień, Łukasz Jemioł, Joanna Klimas, a także Ania Kuczyńska – to czołowi modowi twórcy. Większość zasłynęła nie tylko w kraju, ale i za granicą. Nie można zapominać, że wielu twórców pracuje zazwyczaj w dwuosobowych zespołach pod szyldem jednej marki. Duety to mocny trend. Polscy projektanci mody działający, w ten sposób, świetnie się uzupełniają dodatkowo wzajemnie się inspirują. Wystarczy spojrzeć na damskie kolekcje z metką Paprocki&Brzozowski, MMC Studio czy Bizuu. Każdy brand ma inny styl, choć tworzy dla podobnej grupy wiekowej.

Znani polscy projektanci mody na świecie i ulubieńcy zagranicznych gwiazd nie są dużą grupą. Zdecydowanie przewodzi im Magda Butrym. Ubrania oraz dodatki tej kreatorki naszą największe nazwiska światowego formatu. Ciekawostką jest, że karierę zaczynała u Joanny Przetakiewicz założycielki odzieżowej marki La Mania.

Przeczytaj inne artykuły