Przeczytasz w 4 min 22 kwi 2021

Świętuj Dzień Ziemi wspólnie z marka Levi’s

tekst: Barbara R.
Przeczytasz w 4 min

Wraz z obchodzonym dziś Dniem Ziemi przybliżamy Ci nowy projekt marki Levi’s. Przekonaj się, że możesz „Buy Better, Wear Longer”!

Zdajemy sobie sprawę, że produkcja odzieży i jej masowa konsumpcja na danym poziomie podążają drogą do niezrównoważonego rozwoju. Dane mówią tutaj same za siebie: pomiędzy rokiem 2000 a 2020, globalna konsumpcja ubrań podwoiła się. W naszych szafach znajduje się coraz więcej ciuchów, ale każdy z nich zakładamy na siebie mniejszą ilość razy. O wiele szybciej pozbywamy się odzieży z naszej garderoby, a średni okres posiadania danego produktu w szafie skrócił się ciągu ostatnich 15 lat o połowę. Dlatego właśnie wspólnie z marką Levi’s wołamy „Buy Better, Wear Longer”. Jeszcze sporo jest do zrobienia!

Nowa wiosenna kampania marki Levi’s — „Buy Better, Wear Longer”ma na celu uświadomić nas o wpływie konsumpcjonizmu i produkcji odzieży na środowisko.  W kampanii biorą udział inspirujące osoby, którym nie są obojętne losy Ziemi: Jaden Smith, Xiye Bastida, Melati Wijsen, Xiuhtezcatl, Emma Chamberlain oraz Marcus Rashford odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

“Naszym celem jest, aby denim marki Levi’s® był noszony przez pokolenia, a nie przez jeden sezon. Tą kampanią chcemy zachęcić konsumentów do podejmowania bardziej świadomych decyzji w kontekście wyboru odzieży. Chcemy, aby każde ubranie było noszony dłużej, chcemy, aby ludzie kupowali odzież np. w second handach lub korzystali z punktów Tailor Store znajdujących się w naszych sklepach w celu przedłużenia życia swoich ubrań. Jesteśmy marką, która od samego początku promuje postawy pionierskie i aspiruje do wprowadzenia na rynek pomysłowych i sprzyjających środowisku rozwiązań. W tych młodych ambitnych i bezkompromisowych osobach dostrzegliśmy przywódczy potencjał do zmiany. Zmiany, która nadejdzie, jeśli będziemy ze sobą współpracować. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć z nimi nasze siły i podjąć próbę redukcji naszego kolektywnego wpływu na planetę.”

Jennifer Sey, Vice Prezeska marki Levi’s

Jak Levi’s wpływa na świat mody?

Kampania „Buy Better, Wear Longer” odzwierciedla aktualnie podejmowane kroki mające na celu wprowadzanie bardziej zrównoważonych praktyk w zakresie produkcji. Marka od lat inwestuje w nieszablonowe rozwiązania, które maja zmniejszyć negatywny wpływ branży mody na klimat. Innowacyjne materiały, jak Cottonized Hemp i Organic Cotton oraz technologia Water<Less® pozwalaja zredukować zużycie zasobó naturalnych. Przykładowo, 76% wszystkich produktów Levi Strauss & Co., w tym 70% dolnych części garderoby Levi’s oraz 100% kurtek Trucker Jacket jest obecnie produkowane przy użyciu technologii Water<Less opartej na serii technik wykończeniowych i wytycznych dotyczących ponownego wykorzystywania wody. Od momentu ich wprowadzenia udało się zaoszczędzić  ponad 4 miliardy litrów wody, a kolejne 10 miliardów wykorzystano ponownie. Wypracowane przez markę innowacyjne procesy zostały udostępnione innym przedstawicielom przemysłu odzieżowego aby zachęcić ich do stosowania praktyk umożliwiających oszczędzanie wody.

Kto pojawia się w kampanii Levi’s?

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w najnowszej kampanii podzielają zaangażowanie i pasję Levi’s w kierunku tych działań. Emma Chamberlain jest wiodącym głosem swojego pokolenia – kocha modę szczerym uczuciem, ale woli kupować odzież z drugiej ręki i daje starym ciuchom nowe życie. Jaden Smith to wieloletni przyjaciel marki. Jego zainteresowanie wodą doprowadziło do zwiększenia poziomu świadomości dotyczącego ograniczonych zasobów naszej planety. Z kolei angielski piłkarz, Marcus Rashford angażuje się w sprawy młodzieży wywodzącej się z zaniedbanych i zbyt często pomijanych społeczności.

“Świat, w którym żyjemy bezustannie zachęca nas do kupowania czegoś nowego. Jednak w ten sposób dajemy się wciągnąć w błędne koło. Cieszę się, że marka Levi’s® zmienia ten schemat sprawiając, że kupowanie używanej odzieży, a co za tym idzie — oszczędzanie zasobów, jest fajne. Niektóre z moich ulubionych par spodni było kupionych w ten sposób. Jeszcze bardziej cieszy mnie to, że Levi’s wspiera tych wspaniałych młodych ludzi, których działalność aktywistyczna proomuje ochronę środowiska”

— Jaden Smith

Do udziału w kampanii Levi’s zaprosił również troje aktywistów i aktywistek młodego pokolenia, którzy przekuwają słowa w czyny. Melati Wijsen dwudziestoletnia działaczka społeczna z Indonezji jest współzałożycielką organizacji non-profit, która w 2019 roku przeprowadziła z sukcesem kampanię mającą na celu wycofanie plastiku z Bali. Obecnie, skupia się na umacnianiu pozycji młodzieży. Xiye Bastida, urodzona i wychowana w San Pedro Tultepec w Meksyku – mieście dotkniętym zarówno przez susze jak i powodzie, na własne oczy przekonała się co niosą za sobą zmiany klimatyczne. Wyszła na ulice, aby zawalczyć o bardziej przyjazną przyszłość naszej planety. A przedstawiciel rdzennej ludności Ameryki Północnej, aktywista klimatyczny i artysta hip-hop Xiuhtezcatl wyprodukował utwory „What the Frack’’ czy „Speak for the Trees,” w których łączy muzykę ze sprawiedliwością środowiskową.

Jak stać się eko w 5 krokach?>>>

Jak Levi’s dba o środowisko? Kolekcja w duchu zrównoważonego rozwoju na nowy sezon. >>>

Green Friendly – moda przyjazna środowisku >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły